Máme zraněných 4 až 5 hráčů, kteří by pravděpodobně do sestavy zasáhli, smutnil Vrba po záhřebské náloži

OBSAHUJE VIDEO

Protože Viktoria na půdě Dinama Záhřeb nezvládla odvetu, po jednoznačném výsledku se jí postup do osmifinále Evropské ligy netýká. Jak vše hodnotila zklamaná plzeňská kabina?

Máme zraněných 4 až 5 hráčů, kteří by pravděpodobně do sestavy zasáhli, smutnil Vrba po záhřebské náloži

"Od začátku nás tlačili a v prvním poločase vedli už 2:0. Bylo to těžké, neměli jsme navíc skoro žádné šance... Kvalita byla na jejich straně. Teď se to těžce říká, že pohárová sezona byla úspěch... Ale zahráli jsme si s kvalitními soupeři v Lize mistrů a dostali se do jarní fáze Evropské ligy, takže to tak můžeme považovat," citoval web fcviktoria.cz slova slovenského záložníka Patrika Hrošovského.

Podobně to viděl i Tomáš Hořava. "Dinamo bylo ve všem lepší. Vstoupilo do zápasu o hodně lépe než my. Zasloužilo si postoupit, my jsme nepředvedli dobrý výkon. Liga mistrů byla velká zkušenost, zanechali jsme v ní slušnou stopu. Teď jsme však zklamaní, že jsme přes Dinamo nedokázali postoupit a evropské poháry pro nás končí," doplnil exolomoucký středopolař.

A co dojmy hlavního trenéra Pavla Vrby? "V prvním poločase bylo Dinamo ve všem lepší. Nevyšel nám vstup, soupeř byl agresivnější a důraznější. Když si na této úrovni myslíte, že máte na všechno čas, zjistíte, že je to jinak. Pro nás obrovské ponaučení, Záhřeb vyhrál zaslouženě. Řekli jsme si, že když budeme hrát takto dále, dopadne to jako některé jiné nepovedené venkovní zápasy v Evropě. Zároveň jsme ale věděli, že náš gól může zápas úplně otočit. Bohužel jsme pak dostali třetí a bylo rozhodnuto," smutnil bývalý stratég Anži Machačkala či české reprezentace, jehož slova vyšla na stránkách fcviktoria.cz.

Na účast v evropských pohárech v sezoně 2018/2019 by se však i tak mohlo v Doosan aréně vzpomínat v dobrém. "Moc dobře víme, že to nebylo vůbec špatné. Jen je škoda, že po dobrém domácím utkání s Dinamem jsme si to v odvetě takto pokazili. Máme zraněných čtyři až pět hráčů, kteří by pravděpodobně do sestavy zasáhli, ale tak to ve fotbale prostě chodí," krčil rameny šéf Limberského, Petržely, Hubníka a spol.