Nejlepší prvoligový trávník je v Boleslavi. Hájek mluví o fantazii, Matějovský chválí správce hřiště

Nejlepší prvoligový trávník je v Boleslavi. Hájek mluví o fantazii, Matějovský chválí správce hřiště

V sobotu by se měl hrát ve městě automobilů zajímavý fotbal. Domácí Mladá Boleslav ani hostující Jablonec během jarní fáze ještě neokusily hořkost porážky a jak uvedla Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR, hrát senavíc bude na nejlepším trávníku v Česku.

"Musím správce veřejně pochválit. Hřiště je v perfektním stavu," uvedl již před časem velezkušený středopolař Marek Matějovský, jehož čeká jubilejní třístý start v tuzemské nejvyšší soutěži.

"V porovnání s tím, co jsem viděl v televizi a zažil přímo v Teplicích, tak hrací plocha v Boleslavi je fantastická. Doufám, že přijde co nejvíce diváků a ukážeme jim, že čtyři získané body v předchozích dvou ligových zápasech nebyla náhoda," burcoval celý tým stoper Tomáš Hájek, jenž v klubu hostuje z Viktorie Plzeň.

"Aby se na hřišti dařilo, musí být dobrý kolektiv a dobré zázemí, což v Boleslavi je. Jablonec dlouhodobě patří na přední příčky, má kvalitní tým, dobrého trenéra, který už toho má hodně za sebou. Základ mužstva je dlouho pospolu, jsou nepříjemní, což jsem poznal, už když jsem proti nim hrál za Zlín i za Plzeň," pokračoval střední obránce, jezhož slova vyšla na webu fkmb.cz.

Jeho šéf Jozef Weber upozornil na ofenzivu aktuálně pátého týmu Fortuna:ligy. "Jedině, když podáme stejný výkon, jako v předchozích dvou utkáních, existuje reálná šance, že bychom mohli uspět," uzavřel stránkami fkmb.cz citovaný kormidelník devátého mužstva prvoligového peletonu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.