Kadlec před představením v Edenu: Jsme outsideři, ale nemusíme se schovávat

Kadlec před představením v Edenu: Jsme outsideři, ale nemusíme se schovávat

1. FC Slovácko, které úspěšně vede kouč Martin Svědík, na jaře pookřálo, vítězně zvládlo oba zápasy s čistým kontem a bodově se pozvolna přibližuje i první šestce.

V souvislosti s tím je chvále také obranná dvojice Hoffman, Kadlec, o němž ředitel klubu z Uherského Hradiště prohlásil, že největší zimní posilou bude právě zdravý exsparťan.

"Hlavně to nezakřikněme. Každopádně to není jenom moje zásluha, nebo zásluha nás obránců. Je to vizitka celého týmu včetně gólmana. Do jarní části soutěže jsme šli s tím, že základem je dobrá defenziva. Bavil jsem se o tom i s trenérem, že se mnou počítá spíše na pozici levého stopera. Vyhovuje mi to tak. Přeci jen v mém věku již nemůžu tak brousit lajnu jako třeba před deseti lety. Jsem hlavně rád, že jsem přežil zimní přípravu, což byl po podzimním zranění můj cíl. Teď je všechno v pohodě," uvedl na webu fcslovacko.cz bývalý zadák Bayeru Leverkusen či Fenerbahce Istanbul.

Někdejší český reprezentant nynější osmé místo kvituje. "Zatím to vypadá dobře, i když je před námi ještě velká porce zápasů, tak nyní jsme se dostali do vyšších pater tabulky, což bylo i našim cílem. Nechceme hrát skupinu o udržení. Snad nám forma vydrží co nejdéle," přál si syn vicemistra Evropy z roku 1996, jehož slova vyšla na webu fcslovacko.cz.

Ve 22. kole ale čeká Slovácko rozjetá Slavia, která se tento týden po Plzni rehabilitovala v Genku. "Čeká nás jiné utkání než teď doma s Karvinou. V posledním zápase prohráli v Plzni, takže jejich náskok na čele tabulky se snížil jen na tři body a budou to chtít odčinit doma, Ale myslím si, že se nemusíme schovávat. Získali jsme šest bodů a jedeme na Slavii v roli outsidera. Tlak je nyní na straně Slavie. Uvidíme, co utkání přinese," zakončil čtyřiatřicetiletý rodák z Vyškova.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.