Benítez je úzce spojován s Leicestrem. Které nákupy by mohl v létě prosazovat?

Benítez je úzce spojován s Leicestrem. Které nákupy by mohl v létě prosazovat?

Zkušený španělský kouč Rafa Benítez odvádí dobrou práci v Newcastlu, který prakticky celou sezónu bojuje o udržení mezi ostrovní elitou. Jeho současný kontrakt však v létě vyprší a zatím je nejisté, zda by měly obě strany spolupráci prodloužit.  Mnohem blíže je podle listu Mirror odchodu do Leicesteru, který na něj výrazně mrká. Lišky by mohli získat po vyhazovu kouče Clauda Puela dočasného lodivoda, který s nimi dokončí sezónu.

Tábor Leicesteru by mohl v létě po dlouhých letech věrné služby opustit Kasper Schmeichel. Jeho slavný otec tuto možnost již několikrát potvrdil a samotný brankář by se nové výzvě nebránil. Benítez by pak po svém příchodu zcela jistě zacílil na slovenského legionáře Martina Dúbravku, kterého přivedl ze Sparty. Schopný gólman s ním má vřelé vztahy a mohl by jej následovat.

Norský záložník Markus Henriksen vykazuje v této sezóně dobré výkony v barvách Hullu, což neuniklo pozornosti okolních klubů. O jeho služby se zajímá Newcastle United, neboť v něm vidí Benítez velký potenciál. Kdyby však zamířil do Leicesteru, dá se očekávat, že by lanařil šestadvacetiletého záložníka k Liškám.

Půl roku má možnost operovat v barvách Lišek talentovaný belgický záložník Youri Tielemans. Kmenovvý hráč Monaka zamířil v lednu na tuto adresu na hostování a zatím je z této šance nadšený. Pro britská média již nevyloučil možnost letního přestupu a Benítez potřebuje dravé mladíky, kteří se mohou ukázat, neboť na hotové hvězdy kapitál nemá.