Schicka si možná v létě vezme do parády ten, co dává povely Higuaínovi či Hazardovi

Schicka si možná v létě vezme do parády ten, co dává povely Higuaínovi či Hazardovi

Český reprezentační útočník Patrik Schick stále hledá v barvách římského AS formu, kterou vykazoval v dresu Sampdorie Janov. Talentovaný mladík byl v zimním přestupovém okně opět spojován s řadou nápadníků, ale jeho agent Pavel Paska vyvracel zájem ostrovních gigantů Arsenalu či Swansea. Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, a tak se zdá, že by do italské metropole mohlo zavítat trochu zkušeností z Anglie.

Ještě ani rok není Maurizio Sarri na Stamford Bridge a už se hovoří o jeho konci. Debakl s Manchesterem City mu málem zlomil vaz, ale zatím ještě setrval u kormidla. Jeho nástupcem by mohl být slavný Zinedine Zidane, který však zatím nic nepotvrdil. Svůj příchod podmínil výraznou sumou na příchod nových tváří, ale Blues hrozí také stopka na dvě další přestupové okna, což by ho mohlo odradit.

Sarri se nechal slyšet, že by rád v Chelsea pokračoval, ale samozřejmě se nebude vnucovat. Někdejší lodivod Neapole by se mohl poměrně rychle vrátit do Serie A. Podle médií z Apeninského poloostrova se již sešel se zástupci římského AS a jednali o možném angažování na Stadio Olimpico. Jednání vedli klubový prezident James Pallotta a jeho poradce Franco Baldini.

Vedení Římanů je dlouhodobě nespokojeno s prací dosavadního kouče Eusebia di Francesca. Současné páté místo v tabulce italské nejvyšší soutěže by stačilo jen na Evropskou ligu, ale cílem je účast v Lize mistrů. Sarri by tak mohl již v létě dohlížet na vývin Patrika Schicka, pokud v létě nezamíří někam na hostování či trvalý přestup. Ten je však jen málo pravděpodobný, neboť do něj AS hodně investovalo.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.