Vaclík se koukne do Edenu, Slavia dostala Sevillu. Na koho jdou Chelsea nebo Arsenal?

Vaclík se koukne do Edenu, Slavia dostala Sevillu. Na koho jdou Chelsea nebo Arsenal?

Na startu druhé poloviny posledního únorového pátku roku 2019 proběhl ve švýcarským Nyonu los osmifinále Evropské ligy, na který Slavia vyslala již tradičně svého generálního sekretáře Jiřího Vrbu.

Kromě sešívaného "S", jehož postup mezi nejlepších šestnáctku vynesl českým celkům posun na 13. místo žebířčku koeficientů UEFA a jistotu nejhůře 14. místa, byly v osudí také kluby Arsenal, Benfica, Chelsea, Dinamo Záhřeb, Dynamo Kyjev, Frankfurt, Inter Milán, Krasnodar, Neapol, Rennes, Salcburk, Sevilla, Valencie, Villarreal a Zenit Petrohrad.

Protože už nejsou v této fázi mužstva rozdělená na nasazené a nenasazené, slávisté se mohli potkat s jakýmkoliv celkem, čili i s Dynamem Kyjev či Zenitem Petrohrad, se kterými se již v právě probíhající sezoně potkali.

Pokud jde o koeficienty, nejvýše nasazená byla Sevilla, následovaná Arsenalem, Neapolí, Chelsea a Zenitem. Horší koeficient než soubor trenéra Jindřicha Trpišovského měly jen Eintracht Frankfurt a Rennes.

A jak to tedy dopadlo? Coufal, Deli, Ngadeu a spol. si zahrají se Sevillou, jejíž svatyni hájí Tomáš Vaclík. Slavia se nejprve představí v Andalusii a odveta bude v Praze. Tomáš Koubek z Rennes zase může čelit nájezdům Arsenalu, jehož svatyni hájí v evropských pohárech Petr Čech.

První zápasy na cestě do Baku se hrají ve čvrtek 7. března, odvety jsou pak na programu přesně o týden později 14. března. Nemění se ani tradiční časy výkopů v 18:55 a 21:00.

Los osmifinále Evropské ligy:

Chelsea - Dynamo Kyjev
Frankfurt - Inter Milán
Dinamo Záhřeb - Benfica Lisabon
Neapol - Salzburg
Valencia - Krasnodar
Sevilla - Slavia Praha
Arsenal - Rennes
Zenit Petrohrad - Villarreal