Dočkal se upsal na 3 a půl roku. Ve Spartě si ale nemyslí, že sám může vyřešit všechny potíže, se kterými se potýkají

Dočkal se upsal na 3 a půl roku. Ve Spartě si ale nemyslí, že sám může vyřešit všechny potíže, se kterými se potýkají

Třicetiletý kapitán českého národního mužstva Bořek Dočkal se stal po dvou letech znovu součástí Sparty, za kterou může nastoupit již v nedělním domácím duelu proti Baníku Ostrava.

Někdejší špílmachr Rosenborgu Trondheim, Liberce, Konyasporu či Kladna podepsal v Generali aréně smlouvu na tři a půl roku do 30. června 2022.

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat Bořka zpátky na Letnou. Potřebovali jsme zkušeného hráče a lídra, což Bořek přesně splňuje. Stejně tak si ale nemyslíme, že on sám může vyřešit všechny potíže, se kterými se potýkáme. Měl by dobře zapadnout do mužstva, které vytváříme. Nabídne spoluhráčům své zkušenosti, což je velmi důležité z hlediska skladby našeho týmu," uvedl na webu sparta.cz sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický.

K příchodu se vyjádřil také hlavní trenér Zdeněk Ščasný. "Bořka samozřejmě dobře znám z jeho minulého působení ve Spartě. Vždy patřil ke klíčovým postavám… Je to lídr, dokáže na hřišti usměrnit spoluhráče. Za důležitou věc považuji, že s námi už nějakou dobu trénoval a s týmem je sžitý. Dařilo se mu v poslední době ve Filadelfii i v národním týmu, věřím, že na to naváže i teď po návratu do Sparty," pokračoval někdejší kormidelník Teplic, Viktorie Žižkov či Panathinaikosu Atény, jehož slova si lze přečíst na stránkách sparta.cz.

Dnes již bývalý středopolař čínského Che-nan Ťien-jie, který ho v minulém roce zapůjčil zámořské Philadelphii, v jejímž trikotu se stal nejlepším nahrávačem MLS, nastoupil k tomuto datu za Spartu do 95 ligových zápasů s bilancí 24 branek a 44 asistencí.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.