Rosický uvedl „nezájem“ o Brabce na pravou míru: Samozřejmě, že šlo o peníze

Rosický uvedl „nezájem“ o Brabce na pravou míru: Samozřejmě, že šlo o peníze

Před pár dny se zrodilo šokující hostování, které nenechalo klidným nejen fanoušky Sparty. Český reprezentační obránce Jakub Brabec se vrací do tuzemské nejvyšší soutěže, kde bude hostovat do konce sezóny v Plzni. Veřejnost se začala samozřejmě okamžitě ptát, proč se nevrátil na Letnou. Neměli tam snad o něj zájem?

Zkušený stoper, který okusil belgickou nejvyšší soutěž, trávil poslední měsíce v Turecku v barvách Rizesporu. Smlouvu podepsal na pražském letišti chvíli před tím, než si jeho nový tým odjel pro výprask do Chorvatska. Plzeň hledala pomoc do středu defenzivní řady, neboť má zraněného Lukáše Hejdu a vykartovaného kapitána Romana Hubníka.

Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický skrze sociální sítě uvedl pravdu na pravou míru, když vyvrátil názory, že letenský klub o služby Brabce nejevil zájem. „Od jeho agenta jsme v létě minulého roku dostali informaci, že by se Kuba moc rád vrátil do Sparty. To pro nás bylo velice zajímavé a vážně jsme se tím zabývali,“ poukázala někdejší hráčská hvězda na fakt, že pražský klub zvažoval angažování Brabce.

„Nicméně agent nám sdělil, že Jakub se vrátí pouze v případě, že klub splní veškeré finanční požadavky, z nichž hráč nechtěl slevit. A to pro nás bylo neakceptovatelné. Proto jsme z možnosti získat ho na roční hostování upustili,“ vysvětluje Rosický. Podle neoficiálních zdrojů měl Brabec požadovat měsíční mzdu ve výši 850 tisíc korun.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.