Panák poskytl první rozhovor ve sparťanském dresu: Chtěl bych strašně vyhrát ligu!

Panák poskytl první rozhovor ve sparťanském dresu: Chtěl bych strašně vyhrát ligu!

Ačkoliv strávil karvinský defenzivní univerzál Filip Panák se Spartou celou zimní přípravu i úvod do jarní soutěže, definitivně se jeho přestup na Letnou potvrdil až poslední den tuzemského přestupového období.

Obránce je momentálně po zranění kolene stále na marodce, ovšem jeho zapojení se pozvolna blíží. "Nechci říkat přesné datum, protože už se to několikrát odložilo. Ale do měsíce bych rád byl v plném tréninku," vzkázal perspektivní borec, jenž by měl posléze zvýšit konkurenci Štětinovi, Radakovičovi, Plechatému či Costovi.

Podpis smlouvy se sice protahoval, ale proběhl. "Jsem za to samozřejmě rád, trvalo to poměrně dlouho. Nakonec to ale všechno dobře dopadlo, takže super," hlásil nový svěřenec kouče Zdeňka Ščasného, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

Protože už se pohybuje v metropoli několik týdnů, pozvolna se aklimatizoval. Jak si pochvaluje prostředí okolo Generali arény? "Nemůžu si na nic stěžovat! Bohužel nemůžu zatím být s klukama na hřišti, ale v šatně jsem s nimi. Péče o tým a všichni lidé, co jsou kolem nás, to na mě působí ohromně pozitivně," pochvaloval si kolega Plavšiče, Dočkala, Kadlece a spol.

Jaké budou jeho cíle a sny na zbrusu nové adrese? "Chtěl bych strašně vyhrát ligu," vypálil bez skrupulí třiadvacetiletý Panák, jehož první dojmy vyšly na sparta.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.