Jeden z Votroků odmítl lasa z první ligy: Rozhodl jsem se zůstat a vykopat si ji sám

Jeden z Votroků odmítl lasa z první ligy: Rozhodl jsem se zůstat a vykopat si ji sám

Odchovanec východočeského Hradce Králově Adam Vlkanova projevil loajalitu a odhodlání uspět v barvách Votroků. Hojně se hovořilo o pokušitelích z první ligy, ale on se rozhodl podepsat u současného zaměstnavatele novou smlouvu do léta roku 2022. A cíle nemá malé. Hodlá se mezi českou elitu i s klubem vrátit.

Mládežnický reprezentant strávil podstatnou část kariéry v Hradci Králové, ale zkušenosti nasbíral také v Ďolíčku u Bohemians 1905. Jeden ze zástupců kapitána Radima Ottmara věří, že cesta do první ligy nevede jen přes přestup, ale že i Votroci mají sílu se mezi elitu dostat sami.  „Chtěl bych všem ukázat, že máme na to si tu vykopat ligu. Chci si ji tady zahrát a být jedním z hlavních, kdo se o to zaslouží,“ nechal se slyšet čtyřiadvacetiletý záložník.

Mohl si však zvolit jednodušší variantu a vyslyšet některou z nabídek z první ligy. „Rozmýšlel jsem se z různých pohledů. Člověk se chce posouvat dál, ale taky tady mám rodinu a zázemí. Nakonec jsme se domluvili. Kdyby přišla nějaká dobrá nabídka pro klub i pro m, dá se o ní mluvit vždycky, ale teď jsem spokojený tady a udělám všechno pro to, abych pomohl tomuto klubu,“ pokračoval Vlkanova v rozhovoru pro klubové stránky Votroků.

Pod taktovkou kouče Zdeňka Frťaly jeho tým roste a talentovaný záložník nepochybuje, že je v jejich silách se do první ligy dostat. „Jsme silní. Když se bavím s kluky, když vidím mužstvo na tréninku, cítím sílu. Samozřejmě bude záležet na tom, jak se nám ji podaří ukázat v zápasech, ale tomuhle týmu věřím,“ dodává Vlkanova.