Boleslav v samotném závěru vyloupila kádry Sparty a Slavie. Které posily ulovila pro jaro?

Boleslav v samotném závěru vyloupila kádry Sparty a Slavie. Které posily ulovila pro jaro?

Mladá Boleslav by se ráda v tabulce české nejvyšší soutěže posunula o nějaké to místečko nahoru, proto v závěru přestupového okna posílila hned o tři tváře. V kádru středočeského celku se objevují hned dvě tváře Slavie a jedna ze Sparty.

Bosenský útočník Muris Mešanovič měl již jen půl roku platný kontrakt v Edenu a s vedením se nedohodnul na prodloužení spolupráce. Po jeho schopnostech ale obratem sáhla Mladá Boleslav, tudíž po třech letech mění klubové barvy.

„S Murisem jsme se bavili o jeho případné budoucnosti v klubu. Jednání jsme vedli již v průběhu podzimu, kdy ještě probíhala jeho rekonvalescence po dlouhodobém zranění. Neshodli jsme se na podmínkách jeho dlouhodobějšího kontraktu, takže jsme čekali, jak se situace vyvine v průběhu zimy, kdy Muris naskočil do přípravy v plném zdraví,“ komentuje odchod útočníka sportovní ředitel vršovického celku Jan Nezmar.

Slavia pouští na hostování do Bolesalvi i obránce Jakuba Jugase. „Jsem rád, že získám herní vytížení. Chtěl bych poděkovat zástupcům Slavie, že mi umožnili hostování v ambiciózním klubu, jako je Mladá Boleslav,“ komentoval své hostování Jugas, který byl v zimě spojován především se Zlínem, který však na poslední chvíli cuknul.

Mladá Boleslav získala posilu na hostování také na Letné. Na rok a půl byl zapůjčen sparťanský defenzivní talent Tomáš Wiesner. Ve smlouvě je pak dodatek, že si jej každý půlrok může pražský celek stáhnout zpět. Sparta si od tohoto kroku slibuje, že Wiesner získá herní vytížení a později se může prosadit také na Letné.