Rada vsadil na jistotu, kterou již trénoval. Kdo by v sestavě mohl nahradit Trávníka?

Rada vsadil na jistotu, kterou již trénoval. Kdo by v sestavě mohl nahradit Trávníka?

Jablonec během zimy přišel o několik opor v základní sestavě a trenér Petr rada potřeboval svůj kádr posílit, aby byl v lize konkurenceschopný a dokázal dál bojovat o pohárovou Evropu. Zkušený kouč myslí i na budoucnost, proto se rozhodl v kádru zapracovat možnou náhradu za Michala Trávníka, který by mohl v létě odejít.

O nabídky za Trávníka nemá Jablonec nouzi. Český reprezentant je sledován tuzemskou elitou, ale budí pozornost i v zahraničí. Je vysoce pravděpodobné, že v létě zvedne kotvy, pokud přijde lukrativní nabídka. A trenér na to reaguje příchodem zkušeného záložníka.

Severočeský celek jen chvíli před uzavřením přestupového okna přivedl třicetiletého Tomáše Pilíka, kterého pojí minulost s Příbramí, Ostravou či Brnem. Odchovanec prvně jmenovaného celku odehrál v české nejvyšší soutěži 265 zápasů a zkušeností má na rozdávání.

Do Jablonce přichází jako volný hráč na roční smlouvu, která bude při dobrých výsledcích zřejmě prodloužena. Naposledy hrál za maďarský Honvéd Budapešť a naskočit by mohl již do sobotního duelu s Mladou Boleslaví.

„Jsem nadšený, že o mě klub jako Jablonec měl zájem. V Česku je to velmi známý klub, v posledních sezónách hrál poháry, tak mě to moc těší. S trenérem Petrem Radou jsem nějakou dobu pracoval v Příbrami, takže se známe, a to asi k tomu malinko pomohlo. Všechno bylo hodně rychlý, jsem rád a nadšený,“ komentoval svůj přestup Pilík, který bude oblékat zelenobílý dres s číslem šestnáct.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.