Dočkal o svém návratu: S přibývajícím věkem cítím zodpovědnost, ale musím si své místo zasloužit

Dočkal o svém návratu: S přibývajícím věkem cítím zodpovědnost, ale musím si své místo zasloužit

Fanoušci pražské Sparty si jej vymodlili. Třicetiletý kapitán české reprezentace se vrací na Letnou, aby pomohl současnému kádru k lepším výsledkům. Vše nasvědčuje tomu, že by mohl nastoupit již v nedělním domácím duelu proti Baníku Ostrava, ale on sám se v rozhovoru pro klubovou televizi rozpovídal ve vší skromnosti.

„Viděl jsem zájem, jaký o mě ve Spartě je, ale s trenérem nic domluveného nemám. Nepřicházím sem s tím, že by mi někdo na tabuli udělal místo a já hned naskočím do sestavy. Musím si jako kdokoliv z jiných hráčů, kteří už v týmu jsou, své místo zasloužit,“ přiznal Dočkal po podpisu smlouvy na tři a půl roku.

Zkušený záložník se na Letnou vrací v roli lídra, který by měl dát hře Sparty hlavu a patu. „Svým způsobem se ze mě větší lídr stal. Každý jsme nějaký. Spousta hráčů na tom má založenou kariéru. Někdo to má naopak založené tak, že svůj výkon odvádí pro tým na hřišti a v kabině neřekne ani slovo. Myslím si, že v základu jsem pořád stejný. Jde mi o výsledky a snažím se pro to dělat maximum. S přibývajícím věkem asi člověk cítí odpovědnost, aby všechno fungovalo,“ pokračoval Dočkal na stránkách Sparta.cz.

Dočkal přichází do Sparty s jasným cílem. Moc rád by opět pozvedl nad hlavu titul a pomohl svému týmu do pohárové Evrpoy. „Já tu vyhrál zatím jen jeden a myslím si, že zažít triumf v lize ve Spartě, je to nejvíc, co může sparťan jako hráč zažít. Můžeme se bavit o tom, že chceme klub zpátky v pohárech a abychom se vrátili k tomu, kdy jsme byli schopni postoupit ze skupiny Evropské ligy do jarní fáze. Podle mého názoru je ale hlavní předpoklad vyhrát titul a vrátit se zpátky na pozici číslo jedna v Česku, abychom mohli reálně uvažovat o tom, že chce být Sparta úspěšná v Evropě,“ dodává zkušený záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.