Trpišovský o španělském soupeři v EL: Olomouc je proháněla, proč bychom nemohli i my?

Trpišovský o španělském soupeři v EL: Olomouc je proháněla, proč bychom nemohli i my?

Los osmifinále Evropské ligy přisoudil pražské Slavii zvučného soupeře. Sedmého březnového dne změří ve Španělsku síly se Sevillou poprvé, o dva týdny později pak sehraje odvetu v pražském Edenu. Kouč Jindřich Trpišovský si je moc dobře vědom, jak silný tým se jeho svěřencům do cesty postavil.

„Troufnu si říct, že postoupit mezi šestnáct nejlepších týmů Evropské ligy je pro náš trenérský tým zatím asi největší úspěch. Španělsko je jednou z mála zemí, proti které jsem ještě s žádným svým týmem nehrál. Jedná se o moji první zkušenost se španělským fotbalem. Ani si nevybavuju, že bychom hráli s nějakým tamním týmem přípravné utkání,“ poukázal kouč sešívaných na fakt, že se Španělskými soupeři nemá žádné zkušenosti.

„Milan Baroš v Liberci vždy při losu říkal: Hlavně ne Španěly, to je devadesát minut bez balonu. Na druhou stranu, hrála s nimi Olomouc a hrála výborně. To je ale sedm měsíců zpátky. Od té doby je Sevilla v trochu jiném rozpoložení. Vím, že hrají v rozestavení na tři stopery, budeme se je snažit nasledovat a nakoukat na videu. Až na samotném hřišti ale uvidíme, jak nám soupeřův herní styl bude vyhovovat,“ tušil v rozhovoru pro Slavia.cz, že jej nečeká nic jednoduchého a za favorita rozhodně jeho tým není považován.

Již před Genkem si Trpišovský přál zvučného soupeře, ale nedočkal se ho. Nyní si před losem přál, aby se vyhnul Krasnodaru a s výsledkem je spokojený napůl. „Je to něco mezi. Hodně jsme nechtěli například Salzburg, se kterým jsme hráli na přípravném kempu a viděli jsme je tam každý den. Je to skvělý tým a bylo by to s ním nesmírně složité. Hodně jsem si přál anglické týmy a Inter Milán, ale Sevilla je samozřejmě také velký tým, a pmatuji si, že jsem viděl jejich pohárový zápas, ve kterém porazili Barcelonu,“ pokračoval Trpišovský na adresu španělského klubu.

„Nemyslím si, že by nás podcenili. Zvlášť poté, co je proháněla Olomouc. Proč bychom ale nemohli i my? Mají zkušenost s českým fotbalem, hraje za ně Tomáš Vaclík, kterého trénoval náš trenér brankářů a já jsem ho také zažil. Ten je určitě upozorní, že máme dobré hráče, s některými hraje i v národním týmu. Navíc si myslím, že v té šestnáctce přeživších už nikdo nikoho nepodcení,“ dodal kouč Slavie.