Coufal: Když nás Sevilla nepodcení, tak to bude asi šílená jízda

Coufal: Když nás Sevilla nepodcení, tak to bude asi šílená jízda

Páteční los Evropské ligy postavil pražské Slavii do cesty Sevillu. Pokud bude chtít pražský klub v osmifinále uspět, bude muset španělský gigant porazit. Všem v Edenu je jasné, že to nebude vůbec nic lehkého, protože soupeř disponuje velikou kvalitou.

Po rozdání karet bylo všem jisté, že Slavia narazila na velice silné jméno. V osudí byli i zvučnější celky jako Arsenal či Chelsea, ale Sevilla bude zcela jistě těžkým oříškem. Vzpomínat na jejich sílu může i šestadvacetiletý obránce Vladimír Coufal, který se jim již postavil v barvách Liberce.

„Buď nás podcení a my máme nějakou šanci, anebo nás nepodcení a bude to šílená jízda. Za Liberec to bylo proti nim téměř 180 minut bez balónu. Očekávám něco podobného a snad nás trošku podcení,“ poukázal několikanásobný český reprezentant na sílu soupeře.

„Už téměř šest let, co hraji Evropskou ligu, tak si přeji nějaký ostrovní tým, ale ještě nikdy jsem se tam nepodíval. Takže budu muset asi někoho zastřelit, abych se tam někdy podíval,“ vtipkoval Coufal a poukázal na to, že mu jeho přání opět nevyšlo.

Slavia nebude mít o motivaci nouzi, neboť tak daleko se v pohárové Evropě již dlouho nedostala. „Motivací je samotné osmifinále Evropské ligy. Že v Seville chytá Tomáš Vaclík, který má fantastickou formu, nám náš úkol ještě více stěžuje. Takže jeho přítomnost není motivace, ale spíše problém,“ rýpnul si do svého reprezentačního parťáka, který bude stát na opačné straně barikády.

„Myslím, že můžeme považovat za výhodu, že hrajeme odvetu u nás. Věřím, že tam uhrajeme dobrý výsledek. Doufáme, že přijde plný Eden a poženou nás k postupu,“ dodává v rozhovoru pro Slavia.cz v optimistickém rozpoložení.