Matoušek: Už vím, jak to vypadá ve velkoklubu. Teď ale bojuju s Příbramí o záchranu

Matoušek: Už vím, jak to vypadá ve velkoklubu. Teď ale bojuju s Příbramí o záchranu

Dvacetiletý talent Jan Matoušek se nedokázal adekvátně prosadit v kádru pražské Slavie, proto se nakonec rozhodl na jaro vrátit do Příbrami. Středočeský klub bojuje o přežití v elitní tuzemské soutěži a výsledkově se ji příliš nedaří. Také v Olomouci poznali svěřenci kouče Csaplára hořkost porážky a talentovaný záložník si prohru bral trochu na sebe.

Matoušek se rozhodl pomoci svému bývalému klubu v záchranářské misi a hned proti Olomouci byl blízko branky. „Byl to těžký zápas, ale měli jsme ho zvládnout. Klíčová byla moje šance na začátku. Kdybych ji dal, tak bychom vedli a bylo by to úplně jiné. Trochu tu prohru beru na sebe,“ přiznal bezprostředně po utkání mladý záložník.

Ve Slavii moc herní praxe nezískal, proto kvituje, že v Příbrami bude hrát pravidelně. „Na to, že jsem dlouho nenastoupil, se mi hrálo skvěle. Trenér ví, že to tu znám, hrál jsem v Příbrami rok a půl a styl se vůbec nezměnil, pořád to mám zažité,“ poukazoval Matoušek na fakt, že se mu zdálo, že na staré adrese k žádným změnám nedošlo.

„Do Příbrami jsem se vrátil, abych klubu pomohl, ale abych pomohl i sám sobě. Situace není jednoduchá, ale to není nikdy. Když hrajete o titul, o sestup, o Evropu, vždycky je to těžké. Máme před sebou spoustu zápasů, ale na každý se pečlivě připravíme a uvidíme, jak to dopadne. Ve Slavii jsem získal nějaké zkušenosti a vím, jak to vypadá ve velkoklubu. Mrzí mě, že jsem nedokázal více zabojovat o sestavu,“ dodal talentovaný záložník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.