Pivarník věří v zadní vrátka: Boj o elitní šestku se komplikuje, ale i ve druhé skupině se bude o něco hrát

Pivarník věří v zadní vrátka: Boj o elitní šestku se komplikuje, ale i ve druhé skupině se bude o něco hrát

Zlín se utápí ve výsledkové krizi a kouč Roman Pivarník začíná být pod velkým tlakem. Ševci mají choutky skončit základní část ligy v elitní šestce, ale třetí porážka od začátku jarní části je sráží do kolen. Nástupce Michala Bílka zatím nevykazuje výsledky a může být i hůř. Již za týden se Fastav utká s rozjetým Baníkem.

Bilance hovoří jasně v Pivarníkův neprospěch. Už potřetí za sebou jeho Zlín padl a on potřebuje hráče vyburcovat k zisku bodů. „Do střetnutí jsme vstoupili velice slušně, ale bohužel nás dostala do značné nevýhody nepohlídaná standardka. Do plných se nám pak hrálo strašně těžko,“ poukázal Pivarník na tradiční defenzivní val Klokanů, který málem slavil úspěch i před dvěma týdny na Spartě.

„Rozhodně jsme ale měli dost šancí na to, abychom aspoň vyrovnali. Žádná se ovšem neujala. A podobný zákrok, za který jsme před týdnem pykali v Příbrami pokutovým kopem, tentokrát sudí jako penaltový neposoudil,“ poukazoval kouč Zlína na Fakt, že štěstí se k jeho týmu odvrátilo zády.

„Kluci hráli s obrovským nasazením. Bohužel to však zase nedopadlo. Každá prohra nám komplikuje boj o elitní šestku. Ale i ve skupině o sedmé až desáté místo bude o co hrát. Lze z ní usilovat o předkolo Evropské ligy,“ poukázal Pivarník na zadní vrátka, která jistou šanci na úspěch ještě dávají.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.