Přikryl napodruhé nezaváhal: Ani nevíte, jakou jsem přitom cítil úlevu

Přikryl napodruhé nezaváhal: Ani nevíte, jakou jsem přitom cítil úlevu

Pikantní duel se divákům nabídl v sobotní podvečer v Mladé Boleslavi. Středočeský klub na své půdě přivítal ambiciózní Jablonec a hrálo se velice atraktivní utkání, které nakonec rozhodla jediná branka v samotném závěru utkání. Její autor byl štěstím bez sebe, neboť pár minut předtím jednu vyloženou šanci zahodil.

Blížil se již konec utkání a sudí již sledoval čas, aby naposledy foukl do píšťalky. Diváci na tribunách se dostávali ze šoku, který pro ně připravil šestadvacetiletý Tomáš Přikryl. Velkou tutovku zazdil a kouč Weber už měl v hlavě jeho střídání. Nakonec však dal na přání svých asistentů ho v poli nechat a tento tah se zdál být klíčovým.

V nastaveném čase se někdejší tvář pražské Sparty stala nakonec spasitelem, přestože by tomuto utkání možná více slušela remíza. „Pěkně jsem to tam zazdil. Po zahozené šanci jsem si ale říkál, že je pořád čas ještě gól dát a zápas rozhodnout,“ přiznal zkušený záložník po zápase a byla na něm cítit úleva.

„Pak se ke mně najednou míč odrazil, jablonečtí hráči se nedohodli, kdo na balón vletí, a já se mohl soustředit, abych propálil gólmana a mířil k tyči. Ani nevíte, jakou jsem přitom cítil úlevu. Zvláště když přišla ve třetí minutě nastavení, protože ještě nikdy jsem v takové chvíli gól nedal, natož pak vítězný,“ dodal spokojený Přikryl.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.