Hašek: Po odchodu svého syna jsem se upnul na Vacka. Je v týmu rozhodujícím faktorem

Hašek: Po odchodu svého syna jsem se upnul na Vacka. Je v týmu rozhodujícím faktorem

Pražská Bohemka se během jara neprezentuje příliš ofenzivním pojetím hry, přesto tento tah ve Zlíně slavil plody ovoce. Ve Zlíně nedokázali Ševci překonat hluboký defenzivní blok a navíc inkasovali dvě branky. Klokani si odvezli do Ďolíčku tři cenné body a kouč Martin Hašek byl spokojený, neboť prolomil dlouhý výsledkový půst, který se datoval až k začátku října.

Kouč Klokanů vsadil v třetím jarním ligovém kole na změnu a vyplatila se mu. „Prostě jsme po dlouhé sérii nezdarů potřebovali něco změnit. Víme, že nás sázka na defenzivu neposune dál. Dosavadní způsob hry nám ovšem body bohužel nepřinášel. A tak jsme zkusili něco jiného,“ poukázal Hašek na svou taktiku, se kterou na Letné slavil úspěch.

„Počkali jsme si na Zlíňany, až přijdou k naší šestnáctce, a rozbijí se o nás. Přineslo to úspěch. Spoléhal jsem, že my skórujeme z nějakého rychlého brejku, ale paradoxně se nám podařilo vstřelit rozdílový gól o standardce, které nám poslední dobou nešly,“ pokračoval kouč pražského celku v hodnocení utkání v rozhovoru pro Sport.cz.

Před utkáním ve Zlíně se spekulovalo o jeho konci, ale cenná výhra by ho mohla na trenérské židli udržet. „Žádný trenér nechce být pochopitelně odvolán. Já nejsem výjimkou. Tak teď snad budu mít na studium angličtiny víc času,“ usmíval se před novináři a neopomenul pochválit zimní příchod Kamila Vacka, který se v utkání se Zlínem střelecky prosadil.

„Když odešel v zimě můj syn Martin do Sparty, tak jsem se na Kamila upnul. Cítil jsem, že on je schopný ho nahradit. Jsem vděčný vedení našeho klubu, že se nám ho podařilo získat. Moc jsem uvítal, že je tady,“ dodal Hašek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.