Prostějov ulovil před jarními boji posilu z Teplic. Vachoušek ji bránit nehodlal

Již za týden začíná FNL svým prvním jarním kolem a Prostějov ještě na poslední chvíli zbrojí. Aktuálně dvanáctý tým tabulky přivedl do svých řad útočníka z Teplic a věří, že by mu mohl pomoci v udržení v druhé nejvyšší české soutěži. O tomto přestupu informovaly kluby na svých webových stránkách.

Prostějov ulovil před jarními boji posilu z Teplic. Vachoušek ji bránit nehodlal

Devětadvacetiletý útočník či ofenzivní záložník Jan Vošáhlík opouští Stínadla jako nepotřebný hráč. V létě mu měla na severu Čech vypršet smlouva, proto se nebránil zamířit o soutěž níže. Někdejší tvář Příbrami, Slavie, Českých Budějovic či Jablonce má na svém kontě i několik startů za mládežnickou reprezentaci, ale v poslední době se mu příliš nedařilo i vinou zranění.

„Potřebuje po svém zranění především pravidelně hrát. Vzhledem k tomu, že mu v létě končila smlouva, kterou jsme neměli v plánu prodloužit, tak jsme mu umožnili přestoupit do Prostějova,“ komentoval odchod Vošáhlíka sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek.

Vošáhlík působil v Teplicích od zimy 2017 a v této sezóně ho kouč Stanislav Hejkal příliš nevyužil. Bylo to i vinou zranění, které jej připravilo o herní formu. V úvodním jarním ligovém kole proti Slavii se podíval na hřiště jako střídající hráč, přesto nedokázal odvrátit prohru 0:2.