Sparta i v deseti udržela náskok s Ostravou. Parádní trefu zaznamenal Karlsson

Rivalita mezi Spartou a Baníkem byla znát od úvodních minut nejen na hřišti, ale i v ochozech. První velkou šanci měl na svých kopačkách navrátilec Bořek Dočkal, kterého našel z pravého křídla Zahustel. Jeho pokus ale jen orazítkoval pravou tyč. Skóre nakonec otevřel ostravský klub, když Baroš poslal přihrávku na Diopa, který překonal bezmocného brankáře Nitu.

Sparta ještě do konce poločasu stihla vyrovnat, když po rohovém kopu Karlssona udeřil Lukáš Štětina. Na obou stranách vyhecovaný duel si vyžádal několik žlutých karet. Po změně stran udeřili domácí, když švédské křídlo Karlsson vykouzlilo parádní ránu levačkou do horního rohu ostravské branky.

O chvíli později ale letenskému týmu zatrnulo, neboť Štětina obdržel druhou žlutou kartu. I v deseti však Sparta dokázala zabrat a z rychlého protiútoku se prosadil Václav Drchal. Talentovaný mladík byl pak blízko ještě další branky, ale jeho další pokus nebyl uznán kvůli ofsajdu. Na druhé straně udeřil Kuzmanovič, který snížil na konečných 3:2.