Karlsson: Dočkal je kapitánem, kterého potřebujeme. Není sobec a maká pro celý tým

Karlsson: Dočkal je kapitánem, kterého potřebujeme. Není sobec a maká pro celý tým

Pražská Sparta zvládla náročnou bitvu a rozradostnila své fanoušky. Před domácím publikem se na tři body pořádně nadřela, neboť ji Baník v přímém souboji o třetí příčku v tabulce nic nedaroval. Rozdílovými hráči byli pak navrátil Bořec Dočkal a švédské křídlo David Moberg Karlsson, který se navíc blýskl parádní trefou, kterou otáčel nepříznivý stav.

Zimní nákupy se vyplatily. Švédský legionář se ihned začlenil do sestavy a již proti Dukle dělal soupeři problémy. Karlsson proti ostravskému týmu nejprve nahrál na první branku, poté z přímého kopu i poslal svůj tým do vedení.

„V domácích zápasech jsem hrál většinou dobře i v mém bývalém klubu. Je skvělé hrát před tak skvělými fanoušky, kteří z nás vymáčkli ještě o něco víc. Užil jsem si, že jsem před nimi mohl vstřelit branku. Dnes byli fanoušci napjatí, ale když jsme vedli, spadlo to z nich a byli skvělí. Hodně zpívali a to nám na hřišti pomohlo, takže jejich podpora byla velmi důležitá,“ nechal se slyšet Karlsson v rozhovoru pro letenský klub jen pár minut po závěrečném hvizdu.

Druhý gól padl po jeho nádherném přímém kopu. U míče se chvíli radil s kapitánem Dočkalem, ale pak převzal odpovědnost na svá bedra. „Bořek mi říkal, že by zkusil centr. Ale pak se mě zeptal, jestli si na to troufám. Já už jsem v minulosti párkrát z podobné pozice gól dal, takže jsem mu řekl, že to určitě chci zkusit. Viděl jsem gólmana stát hodně na jedné straně, tak jsem to kopl na druhou a vyšlo to,“ popisoval jeden z klíčových momentů celého utkání.

Na příchod nového lídra do kabiny se těšil a spolupráce s Dočkalem se mu zamlouvá. „Je to skvělý hráč a hlavně je to kapitán, kterého potřebujeme. Hraje na desítce, ale není to žádný sobec nebo tak, opravdu maká pro celý tým. Navíc je to super kluk i mimo hřiště, když mluví, všichni ho poslouchají. Od prvního zápasu je pro nás hodně důležitý,“ dodal pro Sparta.cz Karlsson.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.