Ščasný: Naše aktivita přinesla pasáže, kdy jsme jim nepůjčili míč. Baník pak neuměl reagovat

Ščasný: Naše aktivita přinesla pasáže, kdy jsme jim nepůjčili míč. Baník pak neuměl reagovat

Sparta zvládla těžkou misi proti Baníku Ostrava. Výkon svěřenců Zdeňka Ščasného byl potrhnutý výhrou 3:2, přestože dohrávala v početní nevýhodě. Velkým přínosem se jevil návrat kapitána Bořka Dočkala, ale také mladí hráči ukázali svou kvalitu. Kouč letenského celku byl po závěrečném hvizdu spokojený.

Sparta je na jaře zatím stoprocentní, ale na každou výhru se pořádně nadřela. Proti Bohemce rozhodla až z penalty, která mnohým ležela v žaludku ještě pár dní po zápase, s Duklou se trápila. Na Baník vletěla a i přes nepříznivý vývoj nakonec dokázala otočit a své fanoušky potěšit.

„Věděli jsme, že v úvodu ligy potřebujeme hlavně vyhrávat. Dneska jsme podali určitě nejlepší výkon. Vážím si toho, že jsme podruhé za sebou otočili zápas, navíc o deseti lidech,“ začal v útrobách domácího stadiónu Ščasný svou řeč na tiskové konferenci.

Jedním z klíčových hráčů byl Dočkal, který se ujal kapitánské pásky a na hřišti působil jako lídr. „My jsme věděli, proč ho děláme. Říkal jsem, že vím, co od něj mohu čekat a on to samozřejmě naplnil. Dneska ale podali výborný výkon všichni hráči, bez toho by to nešlo. Dočkal je lídr, dokáže dát myšlenku a hráče zklidnit,“ pokračoval kouč Sparty.

Slova chvály směřoval i na mladíky, které v utkání použil. „Hložek opravdu nevypadá jako šestnáctiletý a taky se tak nechová. Nic s ním nehne, ani bouřlivá kulisa. Podal velmi dobrý výkon,“ chválil Ščasný Hložka, ale nezapomněl ani na Drchala. „Souhlasím, že mohl dát i tři góly. Hrál výborně už v přípravě a po červené kartě jsme věděli, že tam potřebujeme dostat pracovitost a on to splnil,“ poukazoval na fakt, že zapracování mladých hráčů přináší ovoce.

Sparta přidala třetí branku v oslabení a i přes zaváhání v závěru nakonec náskok udržela. „Utkání jsme zvládli proto, že jsme byli pořád aktivní. Byli jsme na tom dobře fyzicky a měli jsme obrovskou vůli po vítězství. Byly pasáže, kdy jsme jim nepůjčili balón. Baník nevěděl, jak na to reagovat,“ dodal Ščasný.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.