Tak náročný program ještě Kayamba nezažil: Ale jsem profesionál, musím se naučit hrát i přes bolest a únavu

Tak náročný program ještě Kayamba nezažil: Ale jsem profesionál, musím se naučit hrát i přes bolest a únavu

Viktoria má před sebou vystoupení v Opavě, které bude nejpikantnější pro záožníka Joela Kayambu, jenž si udělal jméno právě ve Slezsku, kde strávil rok a půl a dokázal tam postoupit do elitní soutěže.

"Na návrat se moc těším. Na kluky z Opavy, na atmosféru, jaká tam bývá... Nic jednoduchého nás nečeká. S Opavou to bude nepříjemný zápas, je doma dobrá a nebude nám chtít dát nic zadarmo. le pokud budeme hrát náš fotbal, jako jsme třeba hráli doma proti Slavii, tak to tam taky zvládneme," pronesl na webu fcviktoria.cz technicky zd atný svěřenec Pavla Vrby.

Plzeňští za sebou mají náročný sled zápasů, což je něco nového i pro rodáka z Demokratické republiky Kongo. "Tohle jsem ještě nezažil a je to trošku složitější, ale jsem fyzicky připravený a zatím to zvládám. Jsem profesionální fotbalista, musím se naučit hrát i přes bolest, únavu a v každém zápase odevzdávat maximum," ubezpečil západočeské fanoušky šestadvacetiletý kolega Limberského, Kopice, Chromého a spol., k terý v minulosti prošel Hlinskem, Příbramí, Hradcem Králové i Pardubicemi.

A jak se těší na duel 22. kola proti jedenáctému celku tabulky jeho šéf Pavel Vrba? "Je to určitě velice těžký soupeř, zvlášť v domácím prostředí. Umí hrát kvalitní fotbal. My se ale chceme se Slavií prát o titul, uděláme pro to maximum. Chceme získat co nejvíce bodů, ale čeká nás ještě hodně zápasů," uzavřel bývalý kouč Anži Machačkala.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.