Když dávám malou domů, občas se mi zastaví srdce, říká na stopera přeučený záložník Krejčí

Když dávám malou domů, občas se mi zastaví srdce, říká na stopera přeučený záložník Krejčí

Není to pro něj obvyklé, ale situace v kádru si to vyžádala. A tak se stalo, že záložník Ladislav Krejčí se ocitnul na pozici stopera. I o tom, jak se s tím v Brně vypořádává, se před začátkem jarní sezóny rozpovídal.

Brněnský trenér Pavel Šustr totiž musel vyřešit vážnou nepříjemnost v podobě zranění stabilní defenzivní opory Petra Pavlíka. Ten si počátkem února zlomil lýtkovou kost a byl na přípravném zápase proti Vyškovu přítomen jen coby divák s berlemi za postranní čarou.

Už podruhé za sebou se tak musel do středu obrany postavit právě Krejčí. Samotný hráč si ale myslí, že volba na něj padla i z důvodu posílení ofenzívy. „Proto mě trenér dává dozadu, abych posílil rozehrávku a my mohli přečíslovat soupeře," tvrdil pro klubový web po utkání.

„Chtěli jsme si potvrdit, že to, co zkoušíme na tréninku, bude fungovat i v zápase. Konkrétně myslím především rozehrávku. Ukázalo se, že ta cesta je správná a budeme v ní pokračovat," pokračoval devatenáctiletý hráč.

Se svou pozicí se ale stále ještě sžívá. „Při brejcích a zabíhání soupeřů si ještě nejsem úplně jistý, jak všechny situace řešit, ale je to o herní praxi. Myslím, že za chvíli to bude v klidu a zvyknu si," věří Krejčí.

Mladý fotbalista ale pořád zažívá během zápasů takřka infarktové stavy. „Když dávám malou domů, tak se mi občas zastaví srdce," přiznal s nadsázkou.

Jestli bude muset čelit útokům soupeře z pozice stopera i v soutěžním zápase, uvidí brněnští fanoušci už v sobotu dopoledne v Chrudimi, kde Jihomoravané zahajují jarní část druhé nejvyšší soutěže.