Morávek je na sebe za téměř desetiletý pobyt v bundeslize pyšný: Ne každý takové číslo zmákne

Morávek je na sebe za téměř desetiletý pobyt v bundeslize pyšný: Ne každý takové číslo zmákne

Ačkoliv se to nezdá, bývalý reprezentant a jeden ze "skleněných mužů" českého fotbalu Jan Morávek už je součástí bundesligového dění téměř dekádu.

"Vnímám, že čas strašně rychle letí. Když si řeknu, že jsem v bundeslize nepřetržitě deset let, musím být na sebe pyšný. I když odehraných zápasů mohlo být víc. Kvůli zraněním jich mám na kontě sto třicet. Myslím ale, že ne každý takové číslo zmákne," uvedl současný středopolař Augsburgu, jehož vyjádření lze najít na sport.cz.

Jak se za dobu bývalý Klokan změnil? "Po fotbalové stránce jsem vyspěl, postupně jsem se posunul z podhrotu na defenzívního záložníka. Lidsky jsem zůstal stejný, jen jsem nabral spoustu zkušeností. A taky jsem se oženil. Užívám si toho, že můžu působit v jedné z nejlepších soutěží na světě," pronesl na webu sport.cz devětadvacetiletý rodák z Prahy.

Spíše než velkoklub z Gelsenkirchenu mu vyhovuje prostředí menších celků, které nejsou tolik vidět a není v nich tak velký tlak. "Augsburg bych srovnal s Kaiserslauternem. Je to také menší, rodinný klub. Schalke je velkoklub, bylo neuvěřitelné zažít, jak takový kolos funguje. Jsem ale vychovaný Bohemkou. Sedí mi asi víc. Proto jsem v Augsburgu tak spokojený. Troufnu si říct, že jsme tu se ženou našli druhý domov. Na Česko ale nedám dopustit, když mám dva dny volna, ihned vyrážím do Prahy," doplnil fotbalista, jenž v právě probíhající ligové sezoně zasáhl do devíti duelů a dohromady strávil na kolbištích 563 minut čistého času.

A jak se v jeho očích za tu dobu změnila nejvyšší německá soutěž? "Celkově je náročnější. Jak se vyvíjí obecně fotbal, tak i německá liga. Dřív sázely mančafty na jeden styl, teď jsou v tomto směru flexibilní. Dnes existují všemožné rozbory, videoanalýzy, k dispozici jsou detailní informace o hráčích. Předtím toho tolik nebylo," ozřejmil na serveru sport.cz bývalý hráč Kaiserslauternu či Schalke 04, ve kterém před necelými deseti lety začínal po boku Raúla, Farfána, Neuera, Rakitiče či Kurányiho.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.