Videorozhodčí na pranýři. Tahle rozhodnutí pro Real Madrid a Fiorentinu budí vášně

Videorozhodčí na pranýři. Tahle rozhodnutí pro Real Madrid a Fiorentinu budí vášně
OBSAHUJE VIDEO

Zdá se, že ač je zavedení videorozhodčích ve fotbale na první pohled krokem dopředu, ani tento element nedokáže spolehlivě zamezit chybným verdiktům. Naposledy VAR vzbudil velké vášně ve Španělsku a v Itálii.

Stalo se tak dokonce v zápase Realu Madrid a jeho soupeř Levante na to bude ještě asi dlouho vzpomínat. Penalta po zásahu rukou v pokutovém území a následná vedoucí branka Realu ještě byly v pořádku. Domácí na gól dokonce dokázali zareagovat a vyrovnali, ale výsledek se opět změnil po situaci ze 78. minuty.

V hlavní roli byli zpočátku domácí Doukoure a madridský Casemiro. V souboji o míč se druhý jmenovaný zničehonic zřítil k zemi. Záběry ukázaly, že se na trávník nedostal cizím přičiněním. Doukoure promáchl vzduchem, aniž by Casemira zasáhl. Rozhodčí si ale celou situaci šel prohlédnout na video. Snad i samotný Brazilec ve službách „Bílého baletu“ musel být pak překvapen, že se sudí rozhodl nařídit pokutový kop. Ten proměnil Gareth Bale a Real mohl slavit.

„Neviděl jsem žádný kontakt, ale jestli tam byl, mohli Casemira rovnou odvézt do nemocnice,“ neodpustil si peprnou poznámku prezident Levante Quico Catalán.

Hned několikrát byl videorozhodčí v akci ve Fiorentině, kam se k dalšímu zápasu Serie A vydali hráči milánského Interu. Nejprve správně nařídil penaltu pro hosty, pak opět v souladu s pravidly neuznal gól domácím.

Situace, která vzbudila vášně, ale přišla až v nastavení. Domácí Chiesa centroval do velkého vápna, míč trefil D´Ambrosia a ke slovu přišlo opět video. Sudí se tentokrát rozhodoval dlouhé minuty a nakonec dospěl k názoru, že šlo o hraní rukou a nařídil penaltu, z níž domácí srovnali.

Jenže záběry znovu ukazovaly něco jiného. Míč totiž podle nich trefil hráče Interu nikoliv do ruky, ale do oblasti hrudníku. „Všichni to viděli. Jestli rozhodčí jde situaci zkontrolovat k videu, přece nemůže vidět něco jiného než ostatní, ne?“ divil se trenér Interu Luciano Spalletti.