Gebre Selassie je opravdovou legendou Werderu. Na statistiky se ale dívat nechce, aby věci nezačaly drhnout...

Gebre Selassie je opravdovou legendou Werderu. Na statistiky se ale dívat nechce, aby věci nezačaly drhnout...

Jestli se některý z českých hráčů dokázal v posledních letech opravdu prosadit v německé Bundeslize, je to Theodor Gebre Selassie. Dokládá to třeba i jeden zajímavý údaj. Reprezentační obránce odehrál dvoustý zápas v dresu Brém.

Jubileum to bylo remízové. Werder remizoval se Stuttgartem 1:1. Kdyby ale chvíli před koncem nezasáhl parádním zákrokem proti jeho hlavičce gólman soupeře, mohl mít Gebre Selassie ještě o důvod víc slavit.

I tak měl po utkání pozitivních ohlasů více než dost. „Theo je nyní opravdovou legendou Werderu. Neexistuje příliš hráčů, kteří by dosáhli na tuto metu. Takové číslo je znamením konstantní výkonnosti a vysoké kvality," řekl pro web Werderu například trenér Kohfeldt.

Bývalý hráč pražské Slavie či Liberce potřeboval na dosažení úctyhodné dvoustovky sedm let. Číslo se ale rozhodně na této metě nezastaví. Momentálně je v počtu startů za Brémy na konci třetí desítky, na tu první mu v této chvíli schází 117 startů.

„Když člověk kouká na statistiky, začnou věci drhnout. Je lepší na ně nekoukat a doufat, že budete zdravý. Uvidíme, kam se dostanu," nechce se ale podle vyjádření pro sport.cz čísly a statistikami dvaatřicetiletý rodák z Třebíče rozptylovat.

Hráči s nejvíce starty za Brémy:

 1. Dieter Burdenski 444
  2. Horst-Dieter Höttges 420
  3. Dieter Eilts 390
  4. Marco Bode 379
  5. Werner Görts 363
  6. Karl-Heinz Kamp 361
  7. Miroslav Votava 357
  8. Oliver Reck 345
  9. Torsten Frings 326
  10. Frank Neubarth 317
  ...
  27. Tim Borowski 210
  28. Uwe Reinders 206
  29. Sepp Piontek 203
  30. Theo Gebre Selassie 200

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.