Tím, co umíš nohama, máš na Real Madrid, vyslechl si Květ z úst příbramského šéfa Csaplára

Tím, co umíš nohama, máš na Real Madrid, vyslechl si Květ z úst příbramského šéfa Csaplára

Metody mediálně vděčného Josefa Csaplára jsou ve světě plném klišé osvěžující a jisto jistě to pociťuje i jeho příbramská kabina u řeky Litavky.

Zatímco mladého Antwiho přeřadil do obrany a motivuje ho sestřihy Brazilce Marcela, i jednadvacetiletého středopolaře Romana Květa zahrnuje superlativy a velkými slovy o možné zářivé budoucnosti.

"Když říkám veliké srovnání, tak mu povídám: Tím, co umíš nohama, máš na Real Madrid. Opravdu je výtečný fotbalista, on umí. I v tomhle mladém věku," uvedl na idnes.cz šéf příbramské lavičky.

"Když jsem přišel do Příbrami, tak on končil, že už nechce hrát fotbal a takovýhle věci. Rok a půl nějaké činnosti s Romanem a je na dobré cestě," pokračoval na webu idnes.cz bývalý stratég Slavie, Liberce či Žižkova.

V posledním ligovém kole se ocitl autor 28 prvoligových startů dokonce na hrotu útoku, ovšem jen kvůli absentující dvojici Slepička - Fantiš...

"To je z nouze ctnost. Není to typický hrotový hráč, ale Květ je mimořádný fotbalista. To, co předvedl naposled se Zlínem druhý poločas, to klobouk dolů. S Matouškem na hrotu si vytvořili i proti Olomouci hodně věcí. Já jsem říkal Matouškovi, že mu tam dám Slepičku číslo 2. Květ je chytrý, podrží ti balon, zpracuje ho, dá ti to. Bylo to od něj dobré až do vápna," ocenil jeho přínos Csaplár, jehož slova vyšla na idnes.cz.

V sobotu přijede do Energon Arény patnáctá Karviná. Bude tým v důležitém souboji táhnout velebený Květ?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.