Slavia na jarní část rozpůjčovala 24 hráčů. Třetinu z nich obdržel o postup do druhé ligy bojující Vyšehrad

Slavia na jarní část rozpůjčovala 24 hráčů. Třetinu z nich obdržel o postup do druhé ligy bojující Vyšehrad

Pokud jde o počet nejrůznějších hostování, světovým vládcem by měla být Chelsea. V tuzemských podmínkách pak patří k vládcům Slavia, která by z rozpůjčovaných hráčů poskládala více než další dvě jedenáctky.

Na jarní část sezony 2018/2019 odeslalo sešívané "S" na hostování přesně 24 borců, s tím, že v nejvyšší soutěži se pohybuje jedenáct z nich.

Ve Fortuna:lize toho využila Příbram, která pracuje se čtyřmi kmenovými slávisty, a sice Ruslanem Mingazovem, Olivierem Kinguem, Matějem Chalušem a Janem Matouškem.

Ve druhé nejvyšší soutěži těží ze spolupráce s lídrem první ligy Viktoria Žižkov, která už sice nedisponuje útočníkem Petarem Musou, nicméně i tak má Jonase Auera i Ondřeje Žežulku.

V ČFL využívá napojení na Slavii, která mimochodem pustila Andreie Sinteana zpět do Rumunska, momentálně třetí tým třetiligové tabulky Slavoj Vyšehrad, který pracuje hned s osmi fotbalisty (David Beňo, Daniel Krejdl, Ladislav Krobot, Vojtěch Mareš, Martin Otáhal, Václav Pardubský, Jan Vejvar, Tomáš Freit).

FORTUNA:LIGA

Abdalláh Júsuf Hilál, Lukáš Pokorný (Bohemians Praha 1905)
Jan Matoušek, Matěj Chaluš, Olivier Kingue, Ruslan Mingazov (1. FK Příbram)
Jakub Jugas (FK Mladá Boleslav)
Jan Sýkora, Petar Musa (FC Slovan Liberec)
Jan Kuchta (FK Teplice)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Jonas Auer, Ondřej Žežulka (FK Viktoria Žižkov)
Matěj Valenta (Ústí nad Labem)

Česká fotbalová liga (ČFL)

David Beňo, Daniel Krejdl, Ladislav Krobot, Vojtěch Mareš, Martin Otáhal, Václav Pardubský, Jan Vejvar, Tomáš Freit (FC Slavoj Vyšehad)
Lukáš Veselý (FK Loko Vltavín)
Šimon Havrda (FK Litoměřicko)

Fortuna liga (Slovensko)

Matrin Vantruba (FK Železiarne Podbrezová)