Bayern před důležitým výjezdem do Borussia Parku sužuje rozsáhlá marodka. Kovačovi chybělo 9 borců!

Bayern před důležitým výjezdem do Borussia Parku sužuje rozsáhlá marodka. Kovačovi chybělo 9 borců!

Bayern Mnichov, který v tuto chvíli ztrácí tři body na první Dortmund, se v sobotu utká se třetí Borusií Mönchengladbach. Mönchengladbach je pro Bayern nepříjemný soupeř, vždyť mnichovský klub dva z posledních třech soutěžních zápasů s ním prohrál. Naposledy se jednalo v říjnu o krutou domácí porážku 0:3. Bude se v jarní "odvetě" Bayernu dařit víc?

Chorvatskému trenérovi Niko Kovačovi komplikuje cestu za vítězstvím nad neoblíbeným soupeřem mimo jiné také rozsáhlá marodka. Agentura DPA přišla s informací, že úterního tréninku se neúčastnilo hned devět hráčů prvního týmu Bayernu. Ze zdravotních důvodů na hřiště v sobotu s největší pravděpodobností nenaskočí Manuel Neuer, Sven Ulreich, Thiago Alcantara, Franck Ribéry, Arjen Robben, Robert Lewandowski, Leon Goretzka, Mats Hummel, ani Corentin Tolisso.

Kovač tedy nemá k dispozici v podstatě žádnou z hlavních hvězd minut. Rozsáhla absence hráčů ho donutila k dočasnému povolání šesti hráčů juniorky do prvního týmu. Jaro bude přitom pro Bayern asi nejtěžší za poslední roky. Poprvé od roku 2012 totiž reálně hrozí, že bundesligu vyhraje někdo jiný než právě mnichovský klub. Ani první Dortmund už ale není tak dominantní, jako na podzim.

Kromě bundesligy hraje Bayern také Ligu mistrů, v rámci jejíhož osmifinále se v půlce března utká s Liverpoolem, s nímž v prvním zápase bezbrankově remizoval. Vzhledem k výhodě domácího hřiště má tedy Bayern poměrně dobrou šanci na postup mezi nejlepší osmičku milionářské soutěže.