Jaro je ekonomicky zabezečené, chceme vyhrát maximum zápasů, zní z Jihlavy

Jaro je ekonomicky zabezečené, chceme vyhrát maximum zápasů, zní z Jihlavy

O víkendu začne po Fortuna lize také Fortuna národní liga, tedy druhá nejvyšší fotbalová soutěž v Česku. Jedním z hlavních kandidátů na postup mezi českou elitu je Jihlava, která přezimovala na slibném druhém místě. Jarní cíle i ekonomický stav klubu probírali na tradiční tiskové konferenci sportovní ředitel Jan Staněk a trenér A-týmu Radim Kučera.

„Cíl pro jaro bych chtěl definovat spíše obecně. Chceme pořád vyhrát maximum zápasů, máme v týmu hráče a trenéry, kteří chtějí být úspěšní. K čemu to nakonec bude stačit, uvidíme až na konci května. Věříme, že se nám minimálně podaří obhájit podzimní pozici. A podle této ambice jsme budovali i kádr pro jaro,“ prohlásil hned na úvod tiskové konference Staněk.

„Pro jarní část máme ekonomiku stabilizovanou. Záleží samozřejmě na tom, zda všichni partneři splní své smluvní závazky. Pak bychom pro jarní část viděli na všechny peníze nutné pro chod klubu a veškeré závazky,“ dodal ředitel klubu z Vysočiny.

„Sehráli jsme hodně zápasů většinou proti kvalitním soupeřům z I. nebo II. ligy. Spokojenost je tak napůl. Naše výkony ovlivňovala tréninková zátěž a rozdělení týmu na odlišné sestavy. Měl jsem tak možnost poznat, jak hráči pracují v únavě jak na tréninku, tak i v zápasech. Mrzí mne, že jsme v některých duelech inkasovali zbytečné góly. Naopak mne těší, že až na zranění útočníků Klobásy a Turyny, jsme zimu na umělé trávě zvládli bez větší zdravotní úhony. Celkově bych řekl, že jsme dobře nachystaní na jarní část,“ uved hlavní trenér klubu Kučera.

Do jarní části Fortuna národní ligy vstoupí Jihlava v pondělí 4. března v 17:00 zápasem se třináctým Znojmem. Utkání bude v přímém přenosu vysílat ČT Sport.