Pokorný vyzdvihl fantastickou taktickou přípravu Haška: Kluci jsou inteligentní, žádní blbci, kteří by nerozuměli fotbalu

Pokorný vyzdvihl fantastickou taktickou přípravu Haška:  Kluci jsou inteligentní, žádní blbci, kteří by nerozuměli fotbalu

Ze Slavie zapůjčený stoper Lukáš Pokorný si proti zlínským Ševcům připsal první ligový start za vršovické Klokany a hned byl vítězný. Jak se v premiérovém mistrovském utkání na nové adrese bývalý kapitán Slovanu Liberec cítil?

"Bavili jsme se o tom celý týden, protože jsme tušili, jak budeme hrát. Spoustu věcí jsme si řekli. Byli jsme od trenéra fantasticky připraveni po taktické stránce. Kluci jsou inteligentní, žádní blbci, kteří by nerozuměli fotbalu. V každém zápase to bude ještě lepší," navnadil fanoušky zelenobílých barev hráč se zkušenostmi z Ligue 1, v níž oblékal trikot Montpellieru.

Jeho nynější mužstvo již potřebovalo zabrat, protože se na jaře pouze propadalo tabulkou a i po třech bodech je až čtrnácté. "Šli jsme do utkání s tím, že možná trochu ustoupíme z naší taktiky, kterou se Bohemka pod trenérem Martinem Haškem prezentuje. Všechno jsme podřídili tomu, abychom odjeli ze Zlína s výhrou. Na tom zápase se to projevilo. S kombinačním fotbalem to nemělo nic moc společného. Účel světí prostředky. Ve Zlíně se hraje těžce a my vyhráli po dlouhé době. Tímto vítězstvím se můžeme odrazit k lepším výsledkům," pokračoval na webu bohemians.cz kolega Júsufa, Reitera, Valeše a spol.

Také proto zavelel realizační tým ke změně taktiky. "Většinou se snažíme hrát fotbal, odskakovat si, držet míč na zemi a hrát vysoko. Největší změna byla v tom, že jsme trochu zalezli níž a vyčkávali, co Zlín vymyslí. Chodili jsme do rychlých protiútoků. Když jsme měli míč, tak jsme se snažili o jednodušší hru, využít postavy Puškáče a sbírat odražené míče. V tom byla největší změna. Někdy je fotbal takový, že krása musí jít stranou a tři body je nutné získat. O to jsou cennější, že jsme je vybojovali takovou hrou," doplnil střední obránce.

Bohemians 1905 nastoupili v jiném rozestavení, než obvykle. "Záleží na typologii hráčů, které má trenér k dispozici. Myslím, že nám takové rozestavení sedět může. Nahoře máme dva rychlostní hráče, kteří dokážou obranu rozběhat. Vzadu jsme ve větším počtu a je to pro nás o něco jednodušší. Každý systém má něco do sebe, ale uvidíme, jaký systém trenér zvolí pro příští utkání. Věřím, že by nám tohle vyhovovat mohlo," uzavřel na stránkách bohemians.cz svěřenec Martina Haška, jehož celek čeká 3. března atraktivní střet s lídrem ze Slavie.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.