Největší penaltový specialista v českém prostředí? Je mu 20 let a v lize odchytal pouhých 10 zápasů

Největší penaltový specialista v českém prostředí? Je mu 20 let a v lize odchytal pouhých 10 zápasů

Před odchodem do Sparty byl dlouholetou brankářskou jedničkou Slovácka Milan Heča, s tím, že po něm pak převzal žezlo pětatřicetiletý veterán Michal Daněk.

Jeho časy však v Uherském Hradišti skončily velice rychle a již od konce října je jasným brankářem číslo 1 dvacetiletý mladík Matouš Trmal, jenž si k tomuto datu připsal již deset ligových startů.

Sází na něj i trenér Martin Svědík, s tím, že se mu Trmal odvděčil za důvěru již pěti čistými konty. Z perspektivního kolegy Zajíce, Kadlece, Diviše, Havlíka a spol., na kterého dohlíží kouč brankářů Luboš Přibyl, navíc roste penaltový specialista...

Od doby, kdy nastupuje za Slovácko pravidelně (jde o posledních 12 duelů), bylo proti jeho moravskému mužstvu nařízeno hned 5 koputových kopů, s tím, že vstřeleným gólem skončila jen jedna penalta, o což se postaral plzeňský Roman Procházka.

K tomu, že má v současné době na domácí půdě osmdesátiprocentní úspěšnost, mu pak dopomohli Nešpor ze Sigmy Olomouc, Ristič a Kanga ze Sparty a zatím naposledy také Škoda ze Slavie.

Že by budoucí následovník současné reprezentační trojice Vaclík - Pavlenka - Koubek?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.