Kvintet nejlepších kanonýrů v aktuálním ročníku FNL

Kvintet nejlepších kanonýrů v aktuálním ročníku FNL

Již tento víkend startuje svou jarní část i druhá nejvyšší česká soutěž. FNL neboli i Fotbalová národní liga není pro fanouškovské oko tolik atraktivní jako Fortuna lig, přesto však disponuje celou řadou silných týmů a kvalitních individualit. My se tentokrát zaměříme na nejlepší střelce tohoto ročníku, Kdo figuruje v top pětce a hlásí se o korunku krále střelců?

 FNL pokračuje svým sedmnáctým kolem a pro každého je důležité zažít dobrý vstup do jarní fáze. Adeptů na titul a postup máme několik, stejně jako aspirantů na sestup. Bude zajímavé sledovat, jak se nadále bude vyvíjet tabulka a možná v ní budou mít hlavní slovo i tito nejlepší střelci. Anebo naopak přes zimu jejich forma vychladla a na jaře se budou střelecky trápit.

Páté místo v tomto žebříčku náleží zkušenému veteránovi z Jihlavy, který pomáhá Ježkům živit naději o návratu mezi elitu. Zoubele má na svém kontě sedm přesných zásahů a rozhodně neřekl ještě poslední slovo. O branku více zaznamenal v šestnácti utkáních Michal Petráň, který obléká barvy Pardubic.

Třetí místo zatím náleží opoře Vlašimi, která se prezentovala devíti přesnými zásahy. Vojtěch Hadaščok už patří ve svých sedmadvaceti letech mezi zkušené hráče a Vlašim na něj vsází. Jasnou volbou pro Zbrojovku bylo nasazení Lukáše Magery. Hlavní palebná síla Brna by měla pomoci moravskému celku zpět na výsluní. V tabulce však figurují na prvním místě České Budějovice a lví podíl na tom má David Ledecký, který vládne i tabulce střelců s deseti brankami. 

Pořadí

Jméno

Klub

Zápasy

Góly

1.

David Ledecký

České Budějovice

14

10

2.

Lukáš Magera

Brno

14

9

3.

Vojtěch Hadaščok

Vlašim

14

9

4.

Michal Petráň

Pardubice

16

8

5.

Lukáš Zoubele

Jihlava

15

7