Po sezoně se vrátím do Benfiky a zabojuji v ní o místo, avizuje explzeňský Chrien

Po sezoně se vrátím do Benfiky a zabojuji v ní o místo, avizuje explzeňský Chrien

Explzeňský středopolař Martin Chrien, který momentálně hostuje v klubu CD Santa Clara, se konečně dočkal své premiérové trefy v portugalské Primeira Lize.

Na současné adrese, která je v portugalské nejvyšší soutěži aktuálně osmá, ho vede Joao Henriques, jemuž sice ne vždy rozumí, ale alespoň si čichne k prvoligovému fotbalu. "Dobře, že jsme teď bodovali ve více zápasech a zbavili se tlaku z boje o záchranu. Snažíme se hrát útočně. Trochu ale nerozumím některým rozhodnutím trenéra. Vyhrajeme a on změní sestavě a nijak to racionálně nezdůvodní. Prý to tak cítí. Pro mě je podstatné, že z posledních 12 zápasů jsem byl osmkrát v základní sestavě. Chci hrávat co nejvíc," citoval bývalého mládežnického reprezentanta Slovenska web sme.sk.

Ačkoliv má nyní mnohem lepší vytížení, než tomu bylo v Lisabonu, kontrakt s Benfikou má až do 30. června 2022 a na konci sezony 2018/2019 by se měl vrátit právě do ní...

"V dohodě mezi kluby není opce na trvalý přestup. Po sezoně se vrátím do Benfiky a zabojuju o místo v sestavě. Smlouvu mám ještě na tři roky. Pokud nebudu hrávat, budu muset najít nějaké východisko a půjdu do jiného klubu," doplnil na stránkách sme.sk třiadvacetiletý středopolař s minulostí v Banské Bystrici, Českých Budějovicích, Zbrojovce Brno či Ružomberoku.

A co případné slovenské áčko, na jehož lavičce sedí jeho oblíbený kouč Pavel Hapal? "Volali jsme si s trenérem Hapalem a naznačil, že mám šanci. Chtěl se na mě přijet podívat osobně, ale zatím to nestihl. Věřím, že jednou se do repre dostanu. Pokud se mi to ale nepodaří, zlobit se nebudu. Nedělám si iluze. Vím, že máme na můj post kvalitní hráče," uzavřel stále perspektivní Chrien, jehož slova vyšla na sme.sk.