Která brankářská esa se mohou ve druhé lize pyšnit největším počtem vychytaných nul?

Která brankářská esa se mohou ve druhé lize pyšnit největším počtem vychytaných nul?

Již za pár dní se fanoušci druhé nejvyšší soutěže dočkají. Jarní část FNL bude pokračovat svým sedmnáctým kolem a nikdo nemá nic jistého. Zatím můžeme jen spekulovat, kdo celou ligu ovládne a kdo naopak sestoupí. K dobrým výsledkům některých klubů mohou pomoci i brankáři. Kteří se mohou v této sezóně pyšnit největším počtem vychytaných nul?

V elitní pětce nenalezneme překvapivě brankáře vedoucího celku, kterým jsou České Budějovice. Strážci třech tyčí v kabině jihočeského klubu by se nevešli ani de elitní desítky, ale jejich dvanácté a třinácté místo je dosti ovlivněno i počtem odchytaných zápasů. Překvapením pak může být naopak třetí místo Miloslava Blédy, neboť Prostějov bude na jaře nejspíše bojovat s několika dalšími celky o samotné udržení v této soutěži.

Dle přiložené tabulky je zřejmé, že na dobré služby se mohou spolehnout také ve Vítkovicích, neboť Martin Šustr má v této sezóně již pět čistých kont. Samozřejmě ne vždy je to jen zásluha brankáře, ale i dobré defenzivní řady. Stejný počet vychytaných nul vykazuje i Dušan Melichárek a nechává Brno snít sen o rychlém návratu mezi elitu.

Celkem osm zápasů bez inkasované branky má na svém kontě veterán a kapitán hradeckých Votroků  Roadim Ottmar. Se svými spoluhráči taktéž doufá, že by to letos mohlo dát alespoň na baráž, ve které se může stát cokoliv. Prvenství pak prozatím náleží Jednatřicetileté zkušené jedničce Varnsdorfu. Radek Porcal odchytal na podzim všechny ligové duely, ve kterých si připsal vychytaných nul.

Pořadí

Jméno

Klub

Zápasy

Čistá konta

1.

Radek Porcal

Varnsdorf

16

9

2.

Radim Ottmar

Hradec Králové

16

8

3.

Miloslav  Bléda

Prostějov

16

6

4.

Dušan Melichárek

Brno

16

5

5.

Martin Šustr

Vítkovice

15

5

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.