Nový trenér plzeňského dorostu Fořt volil kapitána a ukázal na exsparťana Gabriela. Proč?

Nový trenér plzeňského dorostu Fořt volil kapitána a ukázal na exsparťana Gabriela. Proč?

Protože se Pavel Horváth přesunul k plzeňské juniorce, Pavel Fořt začal trénovat dorost Viktorie (U19), se kterým už se během zimní přípravy náležitě sžil.

"U týmu U19 jsem fungoval v mládežnické Lize mistrů, takže většinu kluků už znám. Samozřejmě ale přišla obměna, všichni hráči ročníku 2000 se přesunuli do juniorky. Máme tam tedy hlavně hráče narozené v roce 2001 a některé z dorostu U17. Kluci mě znají i z individuálních tréninků, takže tady žádný problém nebyl," informoval na webu fcviktoria.cz bývalý útočník Slavie, Toulouse, Bielefeldu, Dynama Dráždany či Slovanu Bratislava.

Jak vnímá aktuální složení západočeského kádru? "Spokojený jsem. U kluků jde nyní o sebevědomí, někteří toho moc neodehráli. Máme tam i členy reprezentačních týmů. Jde hlavně o to sebevědomí, aby kluci najeli i na formu, kterou měli. Věřím, že s asistentem Robertem Vágnerem kluky přesvědčíme. Fotbal hrát umí, ale hlava dělá hrozně moc a někteří s tím hodně bojují," doplnil pětatřicetiletý kouč.

Jaké budou ambice pro jarní část? "My, Slavia a Sparta jsme asi jediné týmy, které hráče posouvají podle ročníků dál. Proti nám tak určitě budou nastupovat ročníky 2000, což je v mládeži hodně znát. Většina kluků, které nyní v týmu máme, hrála hlavně druhou ligu za U18. Samozřejmě se ale budeme pokoušet hrát pořád nahoře. Na podzim byl tým hodně silný a kluci spolu fungovali – v juniorce, v Lize mistrů, a kvalita tam byla vyšší. Ale na druhou stranu věřím, že tihle kluci jsou pracovití a svou pílí a poctivostí nahradí technické aspekty těch dosavadních. Důležité bude, aby si věřili. Já věřím, že budeme hrát pořád nahoře. Jsme Viktoria Plzeň a máme v týmu reprezentanty, kteří by se o titul měli chtít prát. A taky se o to prát budeme. Dokud bude šance, tak to do nich budeme hustit, aby šli do každého zápasu úplně nadoraz," pokračoval na webu fcviktoria.cz Fořt, který musel v kabině volit nového kapitána, protože se Václav Míka přesunul do juniorského výběru...

Volba nakonec padla na exsparťana Šimona Gabriela. Proč? "Je vítězný typ a správný vůdce. I na hřišti dokáže kluky vyburcovat svými výkony, navíc je kapitánem i v reprezentaci. Má to podložené výkonností a svou povahou – nerad prohrává. Je pro to stavěný už z dřívějška. Mám tam ještě další tři kluky, kteří by kabinu měli umět srovnat, ale Gába je v mých očích kapitán přímo kvůli těmto věcem," zakončil.