Kouč Dynama: Snažíme se koukat na sebe, ale bylo by bláhové přehlížet kvalitu Jihlavy, Brna či Hradce

Kouč Dynama: Snažíme se koukat na sebe, ale bylo by bláhové přehlížet kvalitu Jihlavy, Brna či Hradce

Podzim se jihočeskému celku vydařil parádně. Zimní přestávku opanovaly České Budějovice na prvním místě v tabulce se ziskem 35 bodů. Pronásledovatelé neztrácejí mnoho, ale v kabině Dynam věří, že si to uhrají sami a postup do nejvyšší české soutěže není tabu. Již v neděli změří v rámci 17. kola síly s Vlašimí.

Jak se zdá, Budějovice jsou plné odhodlání vrátit se mezi elitu. Své postavení hodlá udržet do konce sezóny a vyhnout se tak ošidné baráži. Výhodou pak může být, že během zimní přestávky klub nikterak neoslabil, naopak přivedl celou řadu zajímavých tváří. Dobře se jevila i příprava na jaro, ve které hráči v černobílých resech zaznamenali šest výher, dvě remízy a dvě porážky.

„S přípravou jsme spokojeni. Velkým kladem bylo soustředění v Chorvatsku, kde jsme měli výborné podmínky a odehráli tři těžké zápasy. Jedinou kaňkou přípravy je zranění Filipa Havelky, který nám bude chybět delší dobu. Jinak jsme chtěli přivést hráče, kteří budou mít na základní sestavu a i tady jsme spokojeni,“ nechal se slyšet na klubových stránkách Dynama kouč David Horejš.

Zbytek sezóny bude náročný, neboť konkurenti budou čekat na každé možné zaváhání Budějovic. „Snažíme se koukat prvořadě na sebe, ale samozřejmě sledujeme i ostatní. Některé týmy mají velkou kvalitu a máme před nimi respekt. A to jak Jihlava, tak Hradec Králové. Zvedlo se i Brno, které prohrálo v přípravě pouze jednou. Všichni budou chtít uhrát první místo, baráž je ošidná,“ dodává trenér jihočeského klubu.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.