Dúbravka? Jeho zástupci v poslední době eviduje zájem i těch největších klubů z anglické ligy

Dúbravka? Jeho zástupci v poslední době eviduje zájem i těch největších klubů z anglické ligy

Byť je Martinu Dúbravkovi z Newcastlu United čerstvých třicet let, na brankáře to není žádný věk a ten, u nějž je na portálu transfermarkt.co.uk uváděna tržní cena 4,5 milionu liber, klidně před sebou může mít ještě sedm osm dobrých sezon.

V lednovém přestupovém okně se psalo o možném zájmu Juventusu Turín. Byla to pravda, nebo ne? "Můžeme potvrdit, že Martin patří do seznamu dlouhodobě sledovaných hráčů skautským oddělením Juventusu. Nicméně musíme zmínit, že není sledován pouze Nedvědovým Juventusem, ale jsou tam také kluby z Premier League," informovali bratři David a Filip Zíkovi, jejichž slova vyšla na webu ruik.cz.

Bývalý strážce svatyně Žiliny, Esbjergu, Liberce či Sparty, který si v této sezoně Premier League přispal již devět vychytaných nul, by však měl preferovat setrvání na nejsledovanějších ostrovech...

"Náš osobní tip s bratrem je, že Martin zůstane v Anglii. Naší snahou, ale také snahou Newcastlu, je na konci této sezóny jednat o nové smlouvě, protože Martin přišel do Newcastlu jako prakticky neznámý hráč z české ligy, ale rychle se zaslouženě stal významným hráčem celého mužstva a má již výborné renomé v rámci celé anglické ligy. Takže postupně začínáme jednat o vylepšené smlouvě, ale samozřejmě na druhou stranu evidujeme zájem z řady jiných klubu v rámci anglické ligy, kde je to vázané i na základě dění na brankářském postu v daném klubu, zda svojí dosavadní jedničku vymění, prodají apod. Nicméně s Martinem Dúbravkou jsme ve shodě v tom, že naším cílem je dokázat toho co nejvíce v Anglii," pokračovali zástupci agentury Global Sports, jejichž vyjádření publikoval portál ruik.cz.

O Dúbravku, který už si v anglické lize připsal od svého příchodu z Letné 40 startů, měla zájem i bundesligová špička, nicméně Premier League je Premier League. "I přestože byl o Martina před časem eminentní zájem z jednoho top klubu německé Bundesligy, tak sám Martin nám řekl, že necítí, že by se jeho kariéra měla posunout směr Německo, že by rád pokračoval v Anglii, která je kolébkou fotbalu a ve které mají brankáři již historicky výsadní postavení. V poslední době evidujeme zájem i těch největších klubů z anglické ligy, tedy klubů hrajících o titul a evropské poháry, a pokud to Martinovi bude vše klapat jako do teď, tak věříme, že může přijít ještě pro Martina velmi zajímavá nabídka z top klubu," uzavřeli ruikem.cz citovaní bratři Zíkovi, kteří kráčejí ve šlépějích svého otce Pavla.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.