V létě bude velmi těžké Tetteha udržet, předpovídají agenti z Global Sports

Zatímco ve Standardu Lutych, Slovácku nebo v Bohemians 1905 ještě 193 centimetrů vysoký ghanský útočník Benjamin Tetteh tak gólový nebyl, po přestupu do Sparty pookřál, branky střílí poměrně pravidelně a také proto je nejlepším střelcem letenského "S".

V létě bude velmi těžké Tetteha udržet, předpovídají agenti z Global Sports

V Generali aréně přitom mohl vydržet pouhého půl roku, protože vážný zájem o jeho podpis projevil turecký gigant Galatasaray Istanbul. "Můžeme potvrdit, že proběhlo oficiální jednání pouze mezi Spartou a tureckým Galatasarayem Istanbul. Výsledkem toho bylo, že se kluby nedomluvily. Sparta Praha měla určitou představu, Galatasaray měl jinou představu, takže k dohodě klubů nedošlo. Konečný výsledek tohoto konkrétního jednání je takový, že se k tomu tématu oba kluby chtějí vrátit v létě," avizovali bratři Zíkové z agentury Global Sports, jejichž vyjádření si lze přečíst na serveru ruik.cz.

Kromě Galatasaray, kde svého času zářil například Milan Baroš, se však psalo i ostrovech. Tam už to tak horké nebylo, nicméně kdyby potvrdil výkonnost také ve zbytku jara, třeba by kolébka fotbalu přeci jen vyšla. A to i přesto, že by se určitě překonala přestupová částka, kterou v jeho případě uvádí specializovaný server transfermakrt.com a to 1,8 milionu liber.

"Náš názor je takový, že je velmi dobře, že Benjamin v tuto chvíli zůstal, protože přece jenom je mladý a je dobře, že může ještě odehrát půlku sezóny v české lize, aby nabral ještě nějaké zkušenosti. Pokud jarní část Benjamin zvládne, tak tam bude ještě větší pravděpodobnost, že se může prosadit v zahraničí, právě třeba i ve zmiňované Anglii, kde evidujeme rovněž zájem tamních klubů o Benjiho služby. Zatím všechno spěje k tomu, že v létě bude velmi těžké Benjiho udržet, protože ten zájem o jeho služby je eminentní," doplnil na ruik.cz manažeři David a Filip Zíkovi.

Pakliže by byl velký kamarád o dvanáct let staršího zadáka Costy Nhamoinesua, jenž má v české metropopli platnou smlouvu až do 30. 6. 2022, skutečně prodán do západní Evropy, momentálně třetí tým Fortuna:ligy by si ke Kadlecovi, Drchalovi, Hložkovi a Pulkrabovi nepochybně nějaké ofenzivní eso pořídil.