Myslím si, že ho Boleslav v létě bohatě zpeněží, věští Siegl kanonýrovi Komličenkovi

Myslím si, že ho Boleslav v létě bohatě zpeněží, věští Siegl kanonýrovi Komličenkovi

Protože má boleslavský Nikolaj Komličenko na čele střelecké tabulky náskok 9 gólů, o tom, že se stane na české prvoligové mapě králem kanonýrů, se v odborných kruzích nepochybuje a je pouze otázkou, na jakém čísle svou ofenzivní pouť zakončí. 

Momentálně je svěřenec kouče Webera na 20 trefách v jednadvaceti startech. Co si o něm myslí bývalí prvotřídní snajpři? "Klobouk dolů, to je extra kousek, dát v 21 zápasech dvacet gólů. Přeju mu, aby zůstal zdravý a padalo mu to tam dál. Můžeme se pak dočkat třeba i třicetigólového střelce. On je typický zabiják, který když se do šance dostane, tak ji promění. Má figuru, udělá si místo, při penaltách zachovává chladnou hlavu. Navíc za sebou má Máru Matějovského, který umí dát výborné přihrávky," všiml si šestinásobný nejlepší střelec ligy David Lafata, jenž nasázel v nejvyšší soutěži 198 branek.

"Svým způsobem je skutečně výjimečný, na naši ligu nadstandardní hráč. Myslím si, že ho Boleslav v létě bohatě zpeněží. Je rychlý, má výborné a navíc bleskové zpracování míče i zakončení. Nechybí mu ani ten často omílaný výběr místa. Dal sice šest gólů z penalt, ale i to je kumšt," upozornil na stránkách sport.cz Horst Siegl, který ovládl střeleckou tabulku české ligy hned čtyřikrát a celkem se zastavil na 176 trefách.

"To je parádní bilance. On se s tím ale nepáře, má to v sobě. Nedá jednu šanci, hodí ji za hlavu, promění tu příští. Má sebevědomí. Jožka Weber jako kouč mu dává volnost, kterou útočník potřebuje. Nenutí ho honit soupeřova obránce u vlastního rohového praporku," doplnil dvojnásobný král střelců Radek Drulák, který má na kontě 150 prvoligových gólů.

Zdeněk Nehoda, který nasázel o 5 branek méně než Drulák, nicméně i tak byl ve své době dvakrát ofenzivním vládcem, oceňuje jeho všestrannost. "Řekl bych, že není typický hrotový útočník, ale jeho přednost je v tom, že je komplexní. Nečeká ve vápně na to, až k němu přiletí míč. Umí hrát v poli, dojít si pro míč, dovede na gól přihrát. Střílí oběma nohama. Navíc má u nás v poslední době málo vídaný dobrý výběr místa, kam se dokáže bleskově dostat," uvedl na adresu kolegy Přikryla, Maška, Jugase a spol. šestašedesátiletý internacionál, jehož názor publikoval server sport.cz.