Vukadinovič na druhou tureckou ligu neprská: Takové zázemí a podmínky nemá kromě Sparty, Slavie a Plzně v Česku nikdo

Vukadinovič na druhou tureckou ligu neprská: Takové zázemí a podmínky nemá kromě Sparty, Slavie a Plzně v Česku nikdo

Osmadvacetiletý srbský křídelník Vukadin Vukadinovič už je pár týdnů součástí druhé nejvyšší turecké soutěže, která nese označení 1. Lig.

Jeho Boluspor je na přůběžné osmé pozici s nevelkou ztrátou na příčky, které budou znamenat play-off o Süper Lig. Samotný bývalý hráč Zlína, Jablonce, Slavie, Viktorie Žižkov či Slavie již zasáhl v základní sestavě do tří ligových duelů a během 226 minut poskytnutého času zatím neskóroval.

Jak na něj turecká mise, jež ho zavedla do města Bolu, které leží mezi Ankarou a Istanbulem, zatím působí? "V Turecku jsem teprve necelý měsíc a je ještě brzo na nějaké to hodnocení," vzkázal v mini interview pro server ruik.cz borec, jenž se výrazněji nedokázal prosadit ve Spartě.

Jeho dojmy jsou však veskrze pozitivní. "Klub mě mile překvapil, protože takové zázemí a podmínky nemá kromě Sparty, Slavie a Plzně v Česku nikdo," pokračoval ruikem.cz citovaný rychlonohý fotbalista, jehož tým už čeká na vítězství pět zápasů v řadě.

Sám středopolař, který v průběhu zimy odmítl nabídky z Karviné, Zlína či Slovácka, by se rád časem propracoval i o patro výše. Pouhým jarním hostováním by to tak skončit nemuselo. "Je to o hodně vetší stát a daleko více do fotbalu investují. Věřím, že se tu chytnu a zůstanu," doplnil na webu ruik.cz Vukadinovič, jenž se momentálně připravuje na nedělní domácí souboj s hůře postaveným Istanbulsporem.