Letenský teenager Hložek nabírá sebevědomí: Na Liberec bude platit rychlé otáčení hry a útoky po stranách

Letenský teenager Hložek nabírá sebevědomí: Na Liberec bude platit rychlé otáčení hry a útoky po stranách

Sparta má před sebou jarní vystoupení číslo 4 a ačkoliv zajíždí na libereckou půdu, kde se jí ne vždy daří, ráda by si udržela stoprocentní bodovou bilanci.

"S Baníkem to byl náš nejlepší výkon na jaře, navázali jsme na výkony z přípravy a teď to chceme zopakovat. Klíčové bude vyrovnat se s obrovským nasazením Liberce, což pro nás musí být samozřejmostí. Slovan má hodně nepříjemné hráče, je to typicky agresivní tým, teď přidali i fotbalovost. Musíme ustát jejich napadání a být nebezpeční. Pokud bychom tam byli pasivní, jako naposledy Dukla, tak by to k dobrému výsledku nevedlo," informoval na webu sparta.cz hlavní trenér letenského souboru Zdeněk Ščasný, jehož svěřenci mají přesně o deset bodů více než jejich víkendový protivník.

Jak se na podještědský šlágr dívají mladí členové kabiny? "Máme tři vítězství a snad v sobotu v Liberci přidáme i čtvrtou výhru v řadě. Myslím si, že na ně bude platit rychlé otáčení hry a útoky po stranách. V zápase s Baníkem jsem si velmi rozuměl s Bořkem Dočkalem, který se často stahoval k pravé straně, a pro mě se otvírala možnost chodit po lajně dopředu. To bylo fajn," zavzpomínal na minulé kolo skvěle hodnocený šestnáctiletý teenager Adam Hložek.

A co pohled záložníka a dalšího letenského odchovance Michala Sáčka? "Výkon s Baníkem byl jiný než v prvních dvou zápasech a to je důležité. Pořád jsme říkali, že se chceme zvednout i herně, což se konečně povedlo. Teď je potřeba to potvrdit také v dalším zápase, být aktivní a navázat na výkon s Baníkem. V Liberci to nikdy není jednoduché. Ještě máme nějaký čas na přípravu, budeme se soustředit na rozbor hry soupeře a věříme, že budeme dobře nachystaní. Chceme prodloužit naši vítěznou sérii," doplnil na stránkách sparta.cz dvaadvacetiletý středopolař s šestnáctkou na zádech.