Ranieri končí, další Leicester se znovu nekonal...

Italský kouč Claudio Ranieri po necelých čtyřech měsících končí ve funkci hlavního trenéra londýnského Fulhamu. Nováček Premier League ztrácí na vysněnou záchranu deset bodů a po čtyřech porážkách v řadě na to doplatil i zkušený trenér. Tým dočasně povede jeden z Ranieriho asistentů a bývalý záložník Scott Parker.

Ranieri končí, další Leicester se znovu nekonal...

„Claudiovo působení v klubu neprobíhalo vůbec tak, jak jsme si ho naplánovali, když jsem ho v listopadu jmenoval manažerem prvního týmu. Na jeho obhajobu musím říct, že on pochopitelně není plně zodpovědný za pozici, ve které se v tuto chvíli nacházíme - Claudio přišel ve složité situaci a pracoval naplno,“ uvedl majitel Fulhamu Shahid Khan pro klubový web.

Ranieri se nejvíce proslavil v sezóně 2015/16, kdy dokázal s jedním z hlavních kandidátů na sestup, Leicesterem City, šokujícím způsobem vyhrát celou Premier League. Od té doby se o něco podobného pokoušel v Nantes a právě nyní ve Fulhamu, nikde však tak úspěšný nebyl. 

Špičkovým manažerem byl ale Ranieri už před úspěchem s Leicesterem, vždyť v minulosti trénoval Atlético Madrid, Chelsea, Juventus, AS Řím, nebo Inter Milán. Se španělskou Valencií vyhrál Ranieri v roce 2004 Superpohár UEFA, do kterého se s klubem dostal přes výhru v tehdejším Poháru Intertoto.