Ramosovi se úmyslná žlutá nevyplatila, dostal dodatečný trest

Ramosovi se úmyslná žlutá nevyplatila, dostal dodatečný trest

Dvaatřicetiletý střední obránce Realu Madrid Sergio Ramos si vyslechl trest od disciplinární komise UEFA za úmyslné obdržení žluté karty v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů na půdě Ajaxu Amsterdam. Ramos na to šel mazaně, Real vedl 2:1 a s největší pravděpodobností postoupí do čtvrtfinále, tak si nechal dát žlutou kartu, aby si trest odseděl již v odvetném zápase s Ajaxem a do čtvrtfinále šel s "čistým štítem".

To by ale nesměl být v pozápasových rozhovorech tak výřečný. Novinářům totiž ihned po zápase prozradil, že kartu z 90. minuty "udělal" schválně. To neuniklo ani disciplinární komisi UEFA a Ramos tak místo jednoho zápasu bude chybět zápasy dva. V případě postupu tedy přijde i o první čtvrtfinále. Disciplinární komise navíc přihlédla na to, že Ramos už byl za podobnou věc v minulosti trestán.

Real vyhrál milionářskou soutěž třikrát za sebou, přesto letos není jedním z nejžhavějších favoritů. Po odchodu Ronalda to v týmu spíše skřípe a svěřencům zastupujícího trenéra Solariho se příliš nedaří ani ve španělské La Lize.

Po skončení hráčské kariéry bude Ramos bezpochyby nefalšovanou legendou madridského Realu. Do klubu přišel pět minut před koncem letního přestupového období v roce 2005 ze Sevilly a doposud v něm odehrál 602 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 84 gólů. Je tedy jedním z nejčastěji skórujících obránců Evropy.