Icardi žádá respekt, za kritiku fanoušků si ale může sám

Icardi žádá respekt, za kritiku fanoušků si ale může sám

Kapitola Maura Icardiho stále není uzavřena. Ba naopak, každým dnem píše další a další části příběhu. Fanoušci Interu volají už přes dva roky po jeho okamžitém odchodu, Icardi je žádá o respekt. Kde se vzala tato nenávist vlastního hráče, který je navíc v klubu s největší pravděpodobností nejlepší?

Fanoušci Interu bojují proti vedení klubu už dlouho, možná by se to dalo přirovnat k situaci v pražské Spartě. V říjnu 2016 vydal Icardi vlastní autobiografii Sempre Avanti, ve které hrubě urážel fanoušky Interu a kritizoval je za jejich přístup. Od té doby je Icardi pro fanoušky milánského klubu mrtvý muž, navzdory faktu, že měl kapitánskou pásku. Klub mu ale tehdy dal alespoň pokutu a donutil ho kapitolu s fanoušky z knihy odstranit.

Už už to vypadalo, že se situace uklidňuje a fanoušci Interu začínají Icardiho pomalu, ale jistě, přijímat. Pak ale Icardi odmítl prodloužit smlouvu a začalo to celé znovu, tentokrát už to vadilo i vedení Interu, které Icardiho odstavilo z prvního týmu. Icardi se omluvil a v týmu je zpět, kontrakt však stále prodloužený není. Na hřišti se pochopitelně bude setkávat s pískotem a bučením vlastních fanoušků, možná proto je žádá o projevení respektu.

„Celou dobu to cítítm stejně Interu mohu svými góly pomoci, je zbytečné abych nebyl ani na lavičce. Přes všechny ty překážky jsem se rozhodl zůstat a toto rozhodnutí považuji v tuto chvíli za definitivní,“ napsal Icardi v prohlášení na svém Instagramu.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.