Mešanovič: Komličenko je podobný typ jako Škoda, a mně osobně se ve Slavii právě s ním hrálo asi nejlíp ze všech možných útočníků

Mešanovič: Komličenko je podobný typ jako Škoda, a mně osobně se ve Slavii právě s ním hrálo asi nejlíp ze všech možných útočníků

Pracovitost omlazené Mladé Boleslavi by měli zúročit v útoku osmadvacetiletý bosenský střelec Muris Mešanovič, jenž dosud vstřelil ve 108 zápasech 31 branek a o pět let mladší ruský snajpr Nikolaj Komličenko, jenž je na 27 trefách v padesáti prvoligových startech.

Prvně jmenovaný se snaží hodit slávistickou minulost za hlavu. "Rok jsem nehrál a po zranění kolena je těžké se vrátit na hřiště. Postupně jsem se však cítil lépe a čekal, že dostanu šanci. Že jsem ji nedostal, to je prostě fotbal, nic se neděje. Herní vytíženost nebyla podle mých představ. Nejsem tak starý, abych vysedával na lavičce, nebo dokonce na tribuně. Chci ještě hrát a v Boleslavi ze sebe budu vydávat všechno, abych byl herně vytížený více, než ve Slavii. Vedení Slavie mi vyšlo vstříc, nabídek z Česka jsem měl víc, čtyři pět klubů nabízelo většinou hostování. Nakonec jsem se rozhodl pro Boleslav z toho důvodu, že znám trenéra i sportovního manažera. Do nově skládaného týmu přišlo hodně mladých kluků a zkušení hráči tomu dodávají správný balanc. Myslím, že v Boleslavi se buduje dobrý tým, tak chci být toho součástí. Mám ve své hlavě nějaké cíle, ale nechci o nich mluvit nahlas. Budu makat co nejvíce, abych pomohl klubu a také sám sobě, abych šel herně a fyzicky nahoru. Od desátého do páté místa je ligová tabulka hodně vyrovnaná, takže máme s Boleslaví šanci už v tomto ročníku zabojovat o Evropu. Při rozhodování o přestupu mě lákala právě i možnost probojovat se do evropského poháru. Pro každého fotbalistu jsou zápasy v evropském poháru bonus a možnost ukázat se v zahraničí," uvedl na stránkách fkmb.cz muž s minulostí ve Vysočině Jihlava či Dunajské Stredě.

A nebojí se čerstvý svěřenec svého dobře známého kouče Jozefa Webera, se kterým se potkal v Jablonci, toho, že bude až ofenzivní volbou číslo 2? "Kdo v české lize dá více než deset gólů, tak to je opravdu kvalitní útočník. Tady mají mužstva kvalitní obrany, hraje se důrazně a takticky dobře, takže když dal už dvacet gólů, klobouk dolů, to málokdo v Česku dokázal a dokáže. Na to, že jsme měli před Jabloncem společně jen jeden trénink, tak si myslím, že budeme spolupracovat dobře. Komličenko je podobný typ jako Milan Škoda, a mně osobně se ve Slavii právě se Škodou hrálo asi nejlíp ze všech možných útočníků, je vysoký a dokáže podržet balon a protože já jsem běhavější, tak může být naše spolupráce dobrá," zavěštil si kolega Matějovského, Maška, Jugase a spol.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.