Brabec? Jsem překvapený, že ho Sparta nechtěla. Může být i zajímavý na prodej do ciziny, říká Horváth

Brabec? Jsem překvapený, že ho Sparta nechtěla. Může být i zajímavý na prodej do ciziny, říká Horváth

Třiačtyřicetiletý trenér plzeňské juniorky Pavel Horváth má za sebou výhru s Hradcem Králové a prohru s Mladou Boleslaví. Své svěřence aktuálně připravuje na nedělní souboj s Jabloncem.

Jak vidí své nové svěřence, kteří jsou v české části tabulky na průběžné sedmé pozici? "Jsou tam zajímaví, talentovaní kluci, možná mají před sebou velkou budoucnost. Jména ale neřeknu. Můj úkol je kluky přesvědčit, že je třeba denodenně se sám sobě věnovat a pracovat na sobě. Možná to ode mě zní divně, ale když se zeptáte třeba trenéra Vrby, jak jsem jako hráč trénoval, tak vám řekne, že jsem pokaždé trénoval naplno, když jsem byl zdravý a mohl jsem. Kluci by hlavně sami sobě měli chtít dokázat, že se můžou dostat sem do ligového mužstva a případně dál. Já bych jim na té cestě měl pomoct," pronesl na stránkách Deníku Sport bývalý kouč Baníku Sokolov.

Velký přehled má pražský rodák samozřejmě i o západočeském áčku, nad nímž bdí jeho dobrý známý Pavel Vrba. Jak se mu zatím jeví zimní posily Kayamba, Pačina, Beauguel a Brabec?

"Pro mě je překvapení, jak rychle se kluci adaptovali. Je vidět, že okysličování mužstva funguje za pochodu, kromě Erika Pačindy, který toho zatím moc nenahrál, jsou kluci přínosem. Minimálně tvoří výraznou konkurenci na své posty. To je jen dobře, když budou do Plzně chodit takoví hráči, co jsou okamžitě schopní nastoupit. Jakub Brabec je také dobrý hráč, jsem překvapený, že ho Sparta nechtěla, protože zrovna na stoperu měla problém. Dobře pro nás. Je to mladý, perspektivní hráč, co už má něco za sebou a může být i zajímavý na prodej do ciziny. Je zobchodovatelný a kvalita tam také je," pokračoval ve Sportu někdejší středopolař Sparty, Plzně, Jablonce, Slavie či Teplic, jenž si ve své profi kariéře vyzkoušel i tři zahraniční štace.