Kdyby Sevilla nepostoupila, byl by to šok, uvedl Kúdela, který by si rád vyměnil dres s Banegou

Kdyby Sevilla nepostoupila, byl by to šok, uvedl Kúdela, který by si rád vyměnil dres s Banegou

Aktuálně pátý tým LaLigy, který má v útoku borce jako Nolito, André Silva, Promes, Ben Yedder či Munir, bude 7. a 14. března proti Slavii jednoznačným favoritem. To vše i přesto, že ve zmíněné španělské lize vyhrál naposledy v závěru ledna.

List Marca navíc napsal o sešívaném "S" z vršovického Edenu to, že se jedná o nejslabší tým z celého osmifinále Evropské ligy. Nemohlo by to aktuálního lídra Fortuna:ligy motivovat a vybičovat k nadstandardnímu výkonu? "Jednoznačně. Už postupem přes Genk jsme ukázali, že tým má sílu. Sevilla je obrovský favorit, kdyby nepostoupila, byl by to šok. Stát se může ale cokoliv. Nám ta role outsidera může vyhovovat, jsme v pozici, že můžeme leda překvapit. A to může hrát pro nás," uvedl v interview pro eurofotbal.cz stoper Ondřej Kúdela.

Z pětinásobného vítěze Evropské ligy jde strach, i když na papíře nemá tak velké jméno jako kluby z Londýna. "V životě jsem proti lepšímu soupeři nehrál. Skvělý tým, třikrát v řadě to vyhráli, bude záležet, jaký přivezeme výsledek z prvního utkání. Rádi bychom, aby se o postup ještě bojovalo," pokračoval na eurofotbal.cz svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jehož mužstvo čeká ještě před atraktivním střetem s favoritem z Andalusie pražské derby s Klokany.

Kúdela osobně zná dva borce, a sice Gabriela Mercadeho a Évera Banegu, na které narazil dvanáct let zpět na mistrovství světa do dvaceti let. "Banega mě tehdy zaujal okamžitě, hned v tom prvním utkání ve skupině. Hrál jsem tam defenzivního záložníka, až postupně jsem se přesunul na pravého beka, kde jsem pak hrál i finálové utkání. Hned jsem si říkal Hm, ten je skvělej. Všechno šlo přes něj. Ta jeho rozehrávka, práce s balonem, vezměte si jenom, kde všude byl. Pak jsme se po utkání potkali i na dopingu. Chtěl bych si s ním vyměnit dres, to by bylo fajn," doplnil na stránkách eurofotbal.cz jednatřicetiletý střední obránce, který si v tomto ročníku EL dosud připsal šest vystoupení.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.